Blog

Dlaczego młodym mężczyznom podobają się starsze kobiety: przyczyny, korzyści, doświadczenia.

2021-02-15

Dlaczego młodym mężczyznom podobają się starsze kobiety: przyczyny, korzyści, doświadczenia.

Coraz więcej związków ma niecodzienną konstelację, przez co są one odrzucane przez społeczeństwo, chociaż nie ma to żadnego sensu. Mówimy o związku, w którym mężczyzna jest młodszy, a kobieta starsza. Często taki związek tolerowany jest tylko wtedy, gdy mężczyzna jest starszy, a kobieta młodsza. W ostatnich latach obserwuje się jednak również coraz większy odwrotny podział ról: młody mężczyzna - dojrzała kobieta.

Dlaczego młodym mężczyznom podobają się starsze kobiety: przyczyny, korzyści, doświadczenia.

Coraz więcej związków ma niecodzienną konstelację, przez co są one odrzucane przez społeczeństwo, chociaż nie ma to żadnego sensu. Mówimy o związku, w którym mężczyzna jest młodszy, a kobieta starsza. Często taki związek tolerowany jest tylko wtedy, gdy mężczyzna jest starszy, a kobieta młodsza.
Jednak taki podział ról, młodszy mężczyzna i starsza kobieta, jest coraz częściej spotykany. Dlatego postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego młodzi mężczyźni wolą dojrzałe kobiety i czym może to być spowodowane. W przeszłości często nazywano to kompleksem matki. Należy to jednak całkowicie wykluczyć, ponieważ żaden młody człowiek nie chciałby iść do łóżka ze swoją matką. Wręcz przeciwnie, chyba że występuje zaburzenie psychiczne - czego tutaj nie zakładamy:)

Jak powstają związki między dojrzałymi kobietami i młodymi mężczyznami.

Pytanie brzmi, jak powstają takie związki? Często nie da się nawet tego zaplanować. Ciężko powiedzieć, że trzeba chodzić tylko do takich lub innych miejsc, żeby spotkać starsze kobiety czy młodszych mężczyzn. Portale randkowe Cougar są bardzo chętnie wykorzystywane do tego celu, ponieważ masz tutaj gwarancję, że spotkasz podobnie myślących ludzi.

Jako młody mężczyzna często wiesz, jaki typ kobiety uważasz za atrakcyjny. Jeśli wiesz, że podobają Ci się tylko dojrzałe kobiety, to nie ma sensu spotykać się z młodszymi kobietami, które tak naprawdę nie są dla ciebie. To samo dotyczy również kobiet. Ponieważ coraz częściej zdarza się, że kobiety poszukują również młodszych mężczyzn. Chociaż uważa się, że różnice między partnerami są często zbyt duże, aby taki związek mógł funkcjonować w dłuższej perspektywie, to tak naprawdę wcale tak nie jest. Jest bardziej prawdopodobne, że związek stanie się wtedy znacznie bardziej otwarty i nieskomplikowany. Zaletą jest to, że dojrzałe kobiety są znacznie bardziej doświadczone i naprawdę wiedzą, czego chcą. Co więcej, lubią sex i dzięki swojemu doświadczeniu mogą pokazywać młodym mężczyznom, jak to się robi właściwie. Młodsi mężczyźni również częściej szukają starszej kobiety, ponieważ jest ona wtedy po prostu o wiele mniej skomplikowana, a także jej ciało jest o wiele bardziej kobiece i miękkie. To przemawia do wielu mężczyzn. Do tego dochodzi, często przyciągająca charyzma atrakcyjnej, starszej kobiety.

Czy wiek naprawdę ma znaczenie?

Badania wykazały, że w obecnym i otwartym społeczeństwie nie ma już bariery wiekowej. Przynajmniej nie dla wielu osób, które mają ukończone 18 lat. Ponieważ wiek odgrywa tu tylko drugorzędną rolę. Dużo ważniejszą rzeczą jest, w jaki sposób dogadujesz się z daną osobą, czy macie te same zainteresowania oraz czy umiecie ze sobą rozmawiać. Z badań wynika, że duża liczba starszych i bardziej dojrzałych kobiet lubi flirtować z młodymi mężczyznami, ponieważ są one przez nich komplementowane, co oczywiście kobiety bardzo lubią.

Mężczyźni również stwierdzili, że lubią rozmawiać ze starszymi kobietami, ponieważ posiadają one doświadczenie oraz życiową mądrość. Ostatecznie, każdy inaczej definiuje to, co dla niego jest ważne w związku. Jednak dopóki partnerzy dobrze się dogadują i kochają, wiek nie stanowi przeszkody.

Dlaczego więc młodzi mężczyźni lubią bardziej dojrzałe kobiety? - Odpowiedź

Może to mieć bardzo różne przyczyny. Często tak się dzieje, ponieważ starsza kobieta ma bardzo przyciągającą charyzmę, i dlatego jest ona szczególnie atrakcyjna dla mężczyzny. Ponadto, ciało starszej kobiety często wygląda dużo bardziej kobieco i jest bardziej miękkie. Dojrzałe kobiety wiedzą, czego chcą, dzięki czemu możliwy jest bardziej otwarty i szczery związek, co oznacza, że związek może trwać znacznie dłużej. Ma to więc wiele zalet dla młodego mężczyzny, który szuka starszej kobiety.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read