Blog

Związek na odległość

2022-05-18

Związek na odległość

Związek to więź między dwojgiem ludzi, czy to romantyczna, platoniczna, czy rodzinna. Związek na odległość ma miejsce wtedy, gdy dwoje ludzi jest w związku, ale mieszkają daleko od siebie. Choć bycie z dala od ukochanej osoby może być trudne, istnieją sposoby na to, by związek na odległość funkcjonował.

Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by związek na odległość funkcjonował:

 

 • Często się komunikujcie: Mimo że nie możecie być ze sobą osobiście, ważne jest, abyście komunikowali się tak często, jak to możliwe. Można to robić za pomocą SMS-ów, rozmów telefonicznych, czatów wideo, a nawet poczty tradycyjnej.
 • Znajdźcie czas dla siebie nawzajem: Nawet jeśli macie napięty grafik, ważne jest, aby znaleźć czas dla siebie nawzajem. Można to zrobić, umawiając się regularnie na spotkania przez Skype'a lub planując ciekawe zajęcia, które będziecie mogli wykonywać, gdy już będziecie razem.
 • Bądźcie wyrozumiali i cierpliwi: Związki na odległość mogą być trudne, dlatego ważne jest, by być dla siebie wyrozumiałym i cierpliwym. Zdarzą się sytuacje, kiedy nie będziecie mogli rozmawiać tak często, jak byście chcieli, lub kiedy jedno z Was będzie musiało odwołać swoje plany, ale ważne jest, aby pamiętać, że takie rzeczy się zdarzają.

Jak radzić sobie z ewentualną zazdrością w związku na odległość?

 • Porozmawiajcie o waszym statusie związku: Przed rozpoczęciem związku na odległość bardzo ważne jest, by porozmawiać o swoim statusie związku. Oznacza to, że powinniście się zgadzać co do tego, czy jesteście na wyłączność, czy nie.
 • Ustalcie granice: Po rozmowie na temat statusu związku, ważne jest, aby ustalić granice. Pomoże to zapobiec zazdrości w pierwszej kolejności.

Bądźcie ze sobą szczerzy: Jeśli czujesz się zazdrosny, koniecznie bądź szczery ze swoim partnerem. Pomoże to przezwyciężyć wszelkie uczucia zazdrości i wzmocni wasz związek.

Stosując się do tych wskazówek, można sprawić, że związek na odległość będzie funkcjonował. Czasami może to nie być łatwe, ale możliwe jest utrzymanie silnego związku pomimo odległości.
Jest wiele szczęśliwych zakończeń, gdy związki na odległość, które być może zaczęły się od czatu na jednym z portali randkowych, przeradzają się w coś poważniejszego, w tym w małżeństwo.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read