Blog

Sztuka czarującego opowiadania: Jak wygrać na randce

2022-10-09

Sztuka czarującego opowiadania: Jak wygrać na randce

Wyobraź sobie to: jesteś na randce z uroczą dziewczyną i wszystko idzie świetnie. Śmiejesz się i żartujesz, a on wydaje się naprawdę zainteresowany poznaniem ciebie. Wtedy, znikąd, pyta cię, jaka jest twoja największa słabość.
Um...co?
Jest to pytanie, które może złapać wiele osób off guard, ale to faktycznie doskonała okazja, aby podzielić się czymś ciekawym o sobie. Dzieląc się historią o tym, jak pokonałeś tę słabość, pokażesz swojej randce, że jesteś w stanie pokonać przeciwności. Jesteś również prawdopodobne, że sprawisz, że poczują się dobrze o sobie, ponieważ każdy uwielbia słuchać pozytywnych historii o sobie.
Jeśli chcesz odnieść sukces w randkach, musisz być czarującym gawędziarzem. Na szczęście jest to coś, czego można się nauczyć stosunkowo szybko. W tym artykule omówimy sztukę uroczego opowiadania historii i jak możesz ją wykorzystać, aby zdobyć serca potencjalnych partnerów.

Czym jest urocze opowiadanie historii?

Powiedzmy, że jesteś na randce z kimś, kto jest naprawdę zainteresowany. Rozmowa płynie, ale chcesz ją przenieść na wyższy poziom. Co robisz?
Opowiadasz jakąś historię.
Twoja historia może być o wszystkim, ale musi być interesująca i wciągająca, a także powinna przykuć uwagę słuchacza i sprawić, że będzie chciał wiedzieć więcej.
Kiedy jesteś w stanie snuć dobrą opowieść, pokazuje to, że jesteś czarujący i ekscytujący - dwie cechy, które każdy chciałby mieć w partnerze. 

Dlaczego jest to ważne w randkach?

Czarujące opowiadanie historii jest istotne w randkach z kilku powodów:

 1. Może pomóc Ci wyróżnić się z tłumu. Przy tak wielu osobach szukających miłości, znalezienie sposobu na zwiększenie swojej atrakcyjności dla potencjalnych partnerów jest kluczowe. Jeśli potrafisz opowiedzieć dobrą historię, prawdopodobnie odniesiesz większy sukces w swoim życiu randkowym.
 2. Historie są świetnym sposobem na połączenie się z kimś na głębszym poziomie. Kiedy dzielisz się czymś osobistym, pokazuje to, że jesteś gotów otworzyć się i być bezbronnym. To może być główny punkt zwrotny dla niektórych ludzi i stworzyć silne połączenie między tobą a twoją randką.
 3. Historie są po prostu przyjemne.

Wniosek? Jeśli chcesz wygrać na randce, naucz się opowiadać dobre historie.

Jak możesz być skutecznym czarującym opowiadaczem?

Teraz, gdy omówiliśmy znaczenie czarującego opowiadania historii, nadszedł czas, aby dać ci wskazówki, jak faktycznie to zrobić. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

 • Opowieści powinny być interesujące i wciągające. Nikt nie chce słuchać nudnej historii, więc upewnij się, że twoje są wciągające.
 • Bądź pewny siebie. Jeśli nie jesteś pewny swojej historii, słuchacz też nie będzie.
 • Używaj humoru. Dobra historia często staje się lepsza dzięki odrobinie humoru.
 • Bądź opisowy. Im bardziej szczegółowa jest Twoja historia, tym bardziej zaangażowany będzie Twój słuchacz.
 • Opowiedz osobistą historię. Dzielenie się czymś osobistym pokazuje, że jesteś skłonny do bycia bezbronnym, co może być bardzo atrakcyjne dla niektórych ludzi.
 • Trzymaj się krótko. Nikt nie chce słuchać długiej historii. Upewnij się, że twoja jest zwięzła i na temat.
 • Utrzymuj lekki i zabawny ton, unikaj zbyt poważnego lub kaznodziejskiego tonu.
 • Pamiętaj, aby zakończyć mocnym akcentem, który sprawi, że Twoja randka będzie chciała więcej.
 • I wreszcie, ćwicz, ćwicz, ćwicz. Im częściej będziesz opowiadać historie, tym lepszy się w tym staniesz. Zacznij więc od małych rzeczy i pracuj nad tym, aby opowiadać dłuższe, bardziej złożone historie.

Jak możesz ćwiczyć opowiadanie z wdziękiem?

Cóż, pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie swojego stylu opowiadania. Czy jesteś osobą, która z natury dominuje w rozmowach? A może jesteś raczej słuchaczem? Kiedy już znasz swoje mocne strony, możesz zacząć ćwiczyć opowiadając historie, które pokazują twoje najlepsze cechy.
Innym świetnym sposobem na ćwiczenie jest zaangażowanie się w zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia takie jak teatr lub zajęcia z kreatywnego pisania są idealnym miejscem do doskonalenia umiejętności opowiadania. I wreszcie, nie bój się używać mediów społecznościowych na swoją korzyść. Platformy takie jak Instagram i Snapchat są świetne do dzielenia się zabawnymi lub ciekawymi historiami o swoim życiu.

Dlaczego opowiadanie z wdziękiem to zaginiona sztuka?

Być może zastanawiasz się, dlaczego urocze opowiadanie historii jest utraconą sztuką. I szczerze mówiąc, jest to uzasadnione pytanie. W końcu, czyż nie każdy kocha dobrą historię?
Cóż, odpowiedź jest skomplikowana. Ale w skrócie, myślę, że ma to związek z tym, jak zmienił się nasz świat. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy tak zajęci i niecierpliwi, że nie mamy czasu usiąść i wysłuchać opowieści.
Ale to nie znaczy, że storytelling jest nieistotny. W rzeczywistości uważam, że jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Ponieważ kiedy opowiadasz dobrą historię, tworzysz więź z odbiorcami. Sprawiasz, że czują się tak, jakby cię znali, a to jest kluczowe, jeśli chodzi o relacje - czy to romantyczne, czy zawodowe.

Wniosek

Nie musisz być urodzonym gawędziarzem, aby oczarować swoją randkę. Przy odrobinie praktyki możesz nauczyć się snuć dobrą opowieść, która sprawi, że Twoja randka będzie chciała usłyszeć więcej.
Zacznij od zastanowienia się nad rodzajami historii, które do Ciebie przemawiają. Niezależnie od tego, czy jest to zabawna anegdota z dzieciństwa, czy ekscytująca przygoda, na którą wybrałeś się w ostatni weekend, wybierz atrakcyjne i wciągające historie.
Pamiętaj, aby Twój głos w opowiadaniu był zrelaksowany i rozmowny. Unikaj brzmienia, jakbyś wygłaszał przemówienie lub czytał ze skryptu. Zamiast tego staraj się mówić tak, jakbyś właśnie rozmawiał ze swoją randką przy kolacji.
Kluczem do czarującego storytellingu jest sprawienie, że Twoja randka poczuje się jak jedyna osoba, która liczy się na świecie. Więc poświęć swój czas, zrelaksuj się i ciesz się dzieleniem się swoimi historiami z nimi.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read