Blog

Szokująca prawda o tym, jak wyglądają dzisiejsze randki

2022-08-11

Szokująca prawda o tym, jak wyglądają dzisiejsze randki

Randki w dzisiejszych czasach wyglądają jak legalna prostytucja. Oferujesz swój czas, towarzystwo, a czasem nawet swoje ciało w zamian za coś, czego chcesz. Czy to miłość, uwaga, czy przedmioty materialne, staliśmy się społeczeństwem, które nie wstydzi się przyznać, że wykorzystujemy siebie nawzajem.
Kobiety nie są już tylko ciałem, a mężczyźni nie są tylko portfelem. Jesteśmy złożonymi istotami ludzkimi z uczuciami i pragnieniami. Ale wydaje się, że społeczeństwo wciąż tkwi w przekonaniu, że kobiety są dobre tylko do jednej rzeczy.
Nadszedł czas, aby zmienić sposób myślenia o randkach i związkach. Powinny one być oparte na wzajemnym szacunku i podziwie, a nie na tym, co ktoś może dostać od drugiej osoby.

Utowarowienie kobiecych ciał

Wszyscy jesteśmy zredukowani do naszych najbardziej podstawowych funkcji i jesteśmy otwarcie utowarowieni dla przyjemności innych. To przygnębiające, wiem. Ale nadszedł czas, aby spojrzeć prawdzie w oczy. 
Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kiedy traktujesz kobiety jak przedmioty, jak coś, co można kupić i sprzedać, bierzesz udział w utowarowieniu kobiecych ciał. I bądźmy szczerzy, właśnie tak wygląda dziś randkowanie.
Nie chodzi tylko o znalezienie kogoś, z kim można się umówić - chodzi o znalezienie kogoś, kto zaspokoi twoje potrzeby, czy to będzie ktoś, kto się tobą zaopiekuje, czy też pochwali się przed twoimi przyjaciółmi. I zbyt często zapominamy, że kobiety są ludźmi z własnymi myślami i uczuciami. Widzimy je tylko jako ciała, które należy wykorzystać, a następnie wyrzucić.
Nadszedł czas, aby zmienić sposób myślenia o randkach. Kobiety nie są tylko ciałem, tak samo jak mężczyźni nie są tylko portfelem. Zasługujemy na traktowanie z szacunkiem i godnością, i to my musimy wymagać tego od ludzi, z którymi się umawiamy.
Więc co możemy z tym zrobić? Cóż, pierwszym krokiem jest uznanie, że to się dzieje, a drugim - rozmowa o tym. Musimy przeprowadzić te trudne rozmowy, jeśli kiedykolwiek mamy nadzieję na dokonanie zmian.

Mężczyźni są postrzegani jako nic więcej niż portfele

Oto twarda rzeczywistość: mężczyźni są postrzegani jako nic więcej niż portfele, jeśli chodzi o randki. Kobiety nie wstydzą się przyznać, że szukają mężczyzny z pieniędzmi, a mężczyźni są tak samo winni tego, że oczekują seksu w zamian za swoje wsparcie finansowe.
To smutny stan rzeczy, ale musimy stawić czoła faktom. W dzisiejszym społeczeństwie chodzi o to, co możesz zaoferować komuś innemu. A jeśli nie jesteś obdarzony bogactwem, jesteś w niekorzystnej sytuacji od samego początku.
Nadszedł czas na zmianę. Musimy zacząć cenić ludzi za to, kim są, a nie za to, co mogą zapewnić. Więc ślubujmy wszyscy, że dokonamy zmian i będziemy zmianami, które chcemy widzieć na świecie.

Seks jest oczekiwany w zamian za pieniądze

Kiedy zaczynasz się z kimś spotykać, ważne jest, aby jasno określić, czego szukasz. Czy szukasz tylko niezobowiązującego podrywu, czy może interesuje cię coś poważniejszego?
Zbyt często ludzie wchodzą w relacje, nie będąc szczerym co do swoich intencji. A to, co się kończy, to fakt, że jedna osoba kończy się zranieniem.
To nie jest w porządku, ale taka jest rzeczywistość. Kobiety są traktowane jak towar, a seks jest oczekiwany w zamian za pieniądze. 

Granica między randką a prostytucją jest bardziej rozmyta niż kiedykolwiek.

Sprzedajesz swój czas, uwagę i, co najważniejsze, swoje ciało. Chodzisz na randki z mężczyznami, którzy oczekują od ciebie wina i posiłku, a potem oczekują seksu. 
Istnieje coś takiego jak "sugar dating", gdzie ludzie chodzą na randki z kimś, kto nie jest zainteresowany romantycznie, ale nadal są gotowi zapłacić za ich czas.
Może to brzmi szalenie, ale staje się coraz bardziej powszechne. To nie tylko mężczyźni, którzy są winni tego; kobiety są tak samo złe.
Więc dlaczego to znosimy? Dlaczego kontynuujemy randki z ludźmi, którzy postrzegają nas jako nic więcej niż kawałek mięsa lub portfel? Nadszedł czas, aby stanąć w obronie siebie i zażądać więcej szacunku. Czas umawiać się z ludźmi, którzy postrzegają nas jako istoty ludzkie, a nie towary.

Drogie Panie - skupcie się na budowaniu siebie.

Pewnie myślisz: "od czego mam zacząć?". Otóż zacznijmy od podstaw. 
Czy spędzasz czas z ludźmi, którzy są dla Ciebie ważni? Czy pracujesz nad poprawą jakichś umiejętności lub zdolności? Czy chcesz być jak najwspanialszą wersją siebie?  Czy wiesz, kim tak naprawdę jesteś?
Każda kobieta powinna być zadowolona z siebie i swojego życia, niezależnie od tego czy ma partnera czy nie. Są to rodzaje pytań, które młode kobiety powinny rozważyć zamiast koncentrować całą swoją uwagę na swoim wyglądzie.
Jeśli jesteś atrakcyjna tylko ze względu na swój wygląd, to na pewno znajdą się inne atrakcyjne (i inteligentne) kobiety.
Faceci szukają czegoś więcej niż tylko ładnej twarzy. Chcą kogoś, kto może rzucić im wyzwanie i sprawić, że będą myśleć. Chcą kogoś interesującego i wciągającego. A co najważniejsze, chcą kogoś, kto jest ich równy (oczywiście, jeśli mężczyzna jest coś wart).

Przyszłość randek

Jak więc wygląda przyszłość randek? Myślę, że będzie polegała na znalezieniu kogoś, z kim połączysz się na poziomie osobistym. Kogoś, komu możesz naprawdę zaufać i dzielić z nim swoje życie. Randki to znalezienie kogoś wyjątkowego i to jest coś, co nie zmieni się bez względu na to, jak zmieni się świat.

Inne artykuły na naszym Blogu