Blog

Strach przed randką - Pokonaj swoje lęki i znajdź swoją bratnią duszę

2022-10-11

Strach przed randką - Pokonaj swoje lęki i znajdź swoją bratnią duszę

Ludzie, którzy przeszli przez rozwód lub złe rozstanie, często mają trudności z ponownym rozpoczęciem randek. Stawianie się na zewnątrz i poznawanie nowych ludzi może być zniechęcające, a nawet przerażające, i to jest znane jako Strach przed ponownym randkowaniem.
Nie jest to nowy termin, ale obecnie jest tak powszechny, że postanowiliśmy napisać o nim artykuł.

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może doświadczyć wspomnianych uczuć. Może to być spowodowane doświadczeniami z przeszłości lub po prostu dlatego, że przyzwyczaili się do bycia singlem i dobrze czują się we własnym towarzystwie. Niezależnie od przyczyny, pokonanie strachu przed ponownym randkowaniem jest możliwe przy wysiłku i determinacji.

Oto kilka wskazówek, jak pokonać swój strach i znaleźć bratnią duszę:

Poświęć swój czas

Nie ma pośpiechu, aby rozpocząć randki ponownie. Jeśli nie jesteś gotowy, to jest całkowicie OK. Poświęć swój czas na uzdrowienie i pracę nad sobą w pierwszej kolejności. Czasami trudno jest zrozumieć, czy jesteś gotowy, czy nie. W takim przypadku pomocna może być rozmowa z terapeutą lub doradcą, który pomoże ci przepracować swoje uczucia. Podstawowymi wyzwalaczami, że jesteś gotowy na ponowną randkę, są ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego. Nie pozwól, aby ktoś wywierał na Ciebie presję, abyś ponownie umówiła się na randkę, zanim będziesz na to gotowa.

Wystaw siebie na widok publiczny.

Kiedy jesteś gotowy, aby rozpocząć randki ponownie, nie bój się wystawić siebie tam. Oznacza to zaangażowanie w działalność i kluby, które Cię interesują, uczestniczenie w wydarzeniach towarzyskich, a także zapisanie się na internetowe portale lub aplikacje randkowe. Ważne jest, abyś podchodziła do tego we własnym tempie i na swoim poziomie komfortu.

Bądź otwarty

Kiedy poznajesz nowych ludzi, ważne jest, aby zachować otwarty umysł. Nie pisz kogoś off zanim nawet dałeś im szansę. Każdy ma swoje własne unikalne cechy, i nigdy nie wiadomo, może okazać się idealnym meczem dla Ciebie.

Bądź sobą

Kiedy zaczynasz ponownie umawiać się na randki, najważniejsze jest, aby być sobą. Nie próbuj zmieniać tego, kim jesteś, aby dopasować się do czyjegoś pomysłu na idealnego partnera. Bądź pewny siebie w tym, kim jesteś; inni będą przyciągać do tego.

Podejmuj działania powoli

Nie spiesz się do niczego zbyt szybko. Kiedy zaczynasz umawiać się z kimś nowym, weź rzeczy powoli i poznaj je przed zbyt szybkim ruchem. To pomoże Ci uniknąć zranienia lub rozczarowania, jeśli rzeczy nie działają.

Miej realistyczne oczekiwania

Nie oczekuj, że każda randka przerodzi się w długoterminowy związek. Czasami ludzie po prostu nie pasują do siebie i to jest w porządku. Po prostu ciesz się procesem poznawania nowych ludzi i zobacz, jak potoczą się sprawy. Niektórzy z Twoich nowych znajomych mogą stać się dobrymi przyjaciółmi, nawet jeśli nie są romantycznymi partnerami.

Rozmawiaj o swoich obawach.

Pomocne może być porozmawianie z kimś o swoich obawach i lękach. Może to być przyjaciel, członek rodziny, a nawet terapeuta. Terapeuta może pomóc Ci przeanalizować swoje uczucia i dać Ci narzędzia do radzenia sobie z lękiem. Może on również zapewnić wsparcie i wskazówki podczas podejmowania kroków w celu przezwyciężenia lęku. Możesz zacząć pracować nad tymi uczuciami, rozmawiając o tym, co sprawia, że jesteś niespokojny.

Bądź pozytywny

Bardzo ważne jest, aby podchodzić do randek z pozytywnym nastawieniem. Uwierz, że znajdziesz kogoś wyjątkowego i nie trać ducha, nawet jeśli sprawy nie idą zgodnie z planem. Pozytywne nastawienie jest atrakcyjne dla innych i pomoże Ci zachować otwarty umysł i pewność siebie.

Ponowne randki po złych doświadczeniach mogą być przerażające, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy jest taki sam. Przy odrobinie wysiłku i determinacji, możesz pokonać swoje lęki i znaleźć szczęście z kimś nowym.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read