Blog

Spotykanie się z partnerem, który ma dziecko

2022-06-25

Spotykanie się z partnerem, który ma dziecko

Im jesteś starszy, tym większe prawdopodobieństwo, że umawiasz się z kimś, kto ma dzieci z poprzedniego związku. I choć randki z samotnym rodzicem wiążą się z wieloma wyzwaniami, mogą być wzbogacającym doświadczeniem zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka.
Jeśli zastanawiasz się nad tym, by umówić się na randkę z partnerem mającym dzieci, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

 • Po pierwsze, pamiętaj, że dzieci są na pierwszym miejscu. Zawsze. Nawet jeśli Twój partner jest Ci całkowicie oddany, dzieci zawsze będą dla niego priorytetem numer jeden - i słusznie. Postaraj się nie brać tego do siebie, jeśli będzie musiał odwołać swoje plany lub wyjść wcześniej - nie chodzi o Ciebie, ale o jego dzieci.
 • Po drugie, bądź cierpliwy. Zbudowanie zaufania i zdobycie szacunku dziecka wymaga czasu, więc nie oczekuj, że od razu staniecie się najlepszymi kumplami. Ważne jest, aby wszystko odbywało się powoli i spokojnie; staraj się nie naciskać zbyt mocno ani nie działać zbyt szybko.
 • I wreszcie, bądź elastyczny. Dzieci bywają nieprzewidywalne, więc trzeba być przygotowanym na wszystko. Umiejętność dostosowania się do sytuacji ułatwi życie Tobie i dzieciom, od zapytań o opiekę nad dziećmi w ostatniej chwili po spontaniczne rodzinne wycieczki.

Dlaczego ważne jest utrzymywanie kontaktów z dziećmi partnera?

Budowanie trwałych relacji z dziećmi partnera jest ważne z wielu powodów. Po pierwsze, dzięki temu Twój partner będzie szczęśliwy - a szczęśliwy partner oznacza szczęśliwy związek. Po drugie, znacznie ułatwi Ci życie: jeśli dzieci Cię lubią i szanują, o wiele chętniej będą współpracować i zachowywać się stosownie do sytuacji.
I wreszcie, nawiązanie dobrego kontaktu z dziećmi może pomóc w uniknięciu ewentualnych trudności w przyszłości. Jeśli ma się dobre relacje z dziećmi, jest mniej prawdopodobne, że będą się one buntować lub sprzeciwiać, co może spowodować problemy w relacjach z ich rodzicami.

Poniżej podajemy kilka wskazówek, jak to zrobić:
- Staraj się spędzać czas z dzieckiem indywidualnie, zamiast zawsze przebywać w towarzystwie pary. Dzięki temu dziecko poczuje się przy was swobodnie i będzie miało szansę lepiej was poznać.
- Rozmawiaj z dzieckiem o rzeczach, które je interesują, i bądź cierpliwy, jeśli nie jest jeszcze gotowe, by się przed Tobą otworzyć. Potrzeba czasu, aby zbudować zaufanie, ale w końcu będzie ono tego warte.
- Okaż zainteresowanie życiem i zainteresowaniami dziecka i wspieraj je. To bardzo pomoże w budowaniu trwałej relacji.

Korzyści płynące z umawiania się z kimś, kto ma dzieci

Pomimo wyzwań, jakie się z tym wiążą, spotykanie się z kimś, kto ma dzieci, może być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Oto tylko kilka korzyści:
- Nauczysz się bardziej doceniać małe rzeczy w życiu. Widok partnera spędzającego czas z dziećmi i czerpiącego radość z codziennych chwil może być prawdziwym otwieraczem oczu.
- Rozwiniesz silniejsze poczucie empatii. Codzienne kontakty z dziećmi pomogą Ci lepiej zrozumieć i wczuć się w sytuację ludzi - co może być korzystne we wszystkich dziedzinach życia.
- Staniesz się bardziej cierpliwy. Jeśli jest coś, czego można się nauczyć w pracy z dziećmi, to jest to cierpliwość! Jest to cenna cecha, którą warto posiadać w każdym związku.

Co robić, gdy sprawy z dzieckiem partnera stają się trudne?

Radzenie sobie z dziećmi może być wyzwaniem nawet dla najbardziej cierpliwej i wyrozumiałej osoby. Dlatego jeśli sprawy się komplikują, trzeba o tym porozmawiać z partnerem. Może on będzie w stanie zaoferować pomocne rady lub spostrzeżenia, ale musi być świadomy tego, jak się czujesz.
Należy pamiętać, że nie jest się samemu - wiele osób było już w takiej sytuacji. Istnieje wiele źródeł (w tym książki, artykuły i fora internetowe), w których można znaleźć porady i wsparcie. I co najważniejsze, nie zapominaj, że Twój partner jest przy Tobie - więc możesz liczyć na jego pomoc i wskazówki, gdy sprawy stają się trudne.

Spotykanie się z kimś, kto ma dzieci, może być zarówno wyzwaniem, jak i źródłem satysfakcji. Budowanie trwałych relacji z dziećmi partnera ma zasadnicze znaczenie zarówno dla partnera, jak i dla samych dzieci. Jeśli sprawy stają się trudne, porozmawiaj z partnerem i pamiętaj, że nie jesteś sam - istnieje wiele źródeł, które mogą Ci pomóc. Dzięki cierpliwości i zrozumieniu, randki z osobami mającymi dzieci mogą być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read