Blog

Speed dating: Wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć sukces

2022-06-23

Speed dating: Wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć sukces

Wprowadzenie do speed datingu

Speed dating to sformalizowany proces kojarzenia osób w ramach systemu randkowego, którego celem jest zachęcenie ludzi do poznawania wielu nowych osób. Format speed datingu wywodzi się z żydowskich imprez dla singli zwanych "Hurry Dates" i "Speed Daters". Idea polegała na tym, że jeśli pozna się wystarczająco dużo osób, można znaleźć kogoś odpowiedniego. Speed dating, jako dwa odrębne słowa, jest często używany jako termin ogólny dla podobnych imprez.

Choć speed dating powstał w społecznościach żydowskich w Stanach Zjednoczonych, staje się coraz bardziej popularny w innych krajach, zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich. Speed dating promuje interakcje społeczne i pozwala uczestnikom poznać innych, którzy szukają partnera. Ten rodzaj randek, szybszy niż tradycyjne metody randkowania, umożliwia uczestnikom umówienie się na mini-randki z 10-25 (czasem więcej) osobami w określonym czasie.

Jak działa Speed Dating

Po przybyciu na miejsce zostaniesz przywitany przez gospodarzy. Otrzymasz identyfikator z imieniem, kartę wyników randki i długopis. Na identyfikatorze znajduje się Twoje imię i numer (dzięki temu będziesz mógł śledzić, kogo spotkasz podczas wieczoru). Na karcie wyników randek jest miejsce na 25 randek z zaznaczonymi polami obok imienia każdej z nich.
Karta wyników randek ma pomóc Ci śledzić, kto Ci się podoba i z kim chciałbyś się ponownie spotkać. Zazwyczaj każda randka trwa około ośmiu minut - to wystarczająco dużo czasu, abyś wiedział, czy ktoś Ci się spodoba, czy nie! Po zakończeniu każdej randki uczestnicy zaznaczają na swojej randkowej karcie wyników, czy chcieliby się ponownie spotkać. Jeśli dwoje uczestników zaznaczy na karcie "tak", uznaje się, że pasują do siebie i otrzymają wzajemnie swoje dane kontaktowe.

Czego można się spodziewać podczas speed datingu

Speed dating to zabawny i łatwy sposób na poznanie nowych ludzi bez konieczności umawiania się na zbyt wiele randek naraz. Pozwala także dowiedzieć się, jakie osoby Cię pociągają i poznać ich charaktery na żywo.

Format speed datingu polega na przedstawieniu się jak największej liczbie osób w krótkim czasie. Ważne jest, aby pamiętać, że wszyscy są tam po to, aby kogoś poznać, tak jak Ty. Nie oczekujemy, że na pierwszej randce znajdziesz miłość swojego życia, ale oczekujemy, że będziesz się dobrze bawić! Speed dating to przede wszystkim pierwsze wrażenie, dlatego musisz je zrobić jak najlepsze! Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

Wybierz odpowiednie miejsce

Pierwszym krokiem do udanego speed datingu jest wybór odpowiedniego miejsca! Ważne jest, aby znaleźć wygodne i relaksujące miejsce, w którym będziesz mógł swobodnie rozmawiać ze swoimi rozmówcami. Należy również upewnić się, że miejsce jest odpowiednie dla wieku uczestników; większość imprez speed datingowych określa przedział wiekowy uczestników.

Załóż odpowiedni strój

Pierwsze wrażenie jest wszystkim, więc ważne jest, abyś podczas speed datingu wyglądał jak najlepiej! Wybierz strój, w którym czujesz się pewnie i komfortowo; unikaj wszystkiego, co mogłoby być zbyt odkrywcze lub sprawić, że poczujesz się niekomfortowo.

Bądź sobą

Ważne jest, aby podczas speed datingu być sobą. Nie staraj się być kimś, kto według Ciebie spodoba się Twojej randce, ani nie zachowuj się jak ktoś, kim nie jesteś. Skończy się to tylko na tym, że poczujesz się niekomfortowo, a Twoja randka będzie w stanie stwierdzić, że nie jesteś autentyczny.

Miej realistyczne oczekiwania

Speed dating to świetny sposób na poznanie nowych ludzi, ale nie zastąpi randki. Nie oczekuj, że znajdziesz bratnią duszę na pierwszym speed datingu - najprawdopodobniej minie kilka randek, zanim znajdziesz kogoś, z kim naprawdę się zakolegujesz.

Zadawaj właściwe pytania

Podczas speed datingu bardzo ważne jest zadawanie właściwych pytań, aby lepiej poznać swoją randkę. Jednak należy również upewnić się, że nie zadajemy zbyt osobistych pytań zbyt wcześnie - nie chcemy przecież sprawić, aby nasza randka poczuła się niekomfortowo! Oto kilka przykładów dobrych pytań, które warto zadać podczas speed datingu:
- Czym się zajmujesz zawodowo?
- Jakie jest Twoje hobby?
- Jaki jest Twój ulubiony rodzaj jedzenia?
- Gdzie się wychowałeś?
- Jaki jest Twój ulubiony film?

Słuchaj

Nie chodzi tylko o mówienie - ważne jest również słuchanie tego, co ma do powiedzenia Twój partner. Naprawdę zwracaj uwagę i staraj się zapamiętać rzeczy, o których Ci mówili, aby później móc zadawać pytania uzupełniające.

Rozmawiaj z każdym

Jedną z najlepszych rzeczy w speed datingu jest to, że poznasz wiele nowych osób. Upewnij się więc, że rozmawiasz z każdym, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie jesteś nim zainteresowany. Nigdy nie wiadomo - może się okazać, że to właśnie ta osoba będzie dla Ciebie idealną partią.

Kontynuuj

Jeśli naprawdę przypadniesz komuś do gustu, upewnij się, że będziesz z nim dalej współpracować. Wymieńcie się informacjami kontaktowymi lub nawiążcie kontakt w mediach społecznościowych, abyście mogli pozostać w kontakcie i dalej się poznawać.

Pamiętaj, że imprezy typu speed dating offline to jedna z wielu możliwości znalezienia partnera w dzisiejszym szybkim tempie życia w mieście. Jeśli nie masz czasu na odwiedzanie takich imprez, portale randkowe i aplikacje to także świetne sposoby na poznanie nowych ludzi i rozpoczęcie związku.
Bez względu na to, jakiej metody użyjesz, by znaleźć partnera, najważniejsze jest, by być sobą i dobrze się bawić!

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read