Blog

Randki w 2024: Wielkie zmiany, o których musisz wiedzieć

2022-06-15

Randki w 2024: Wielkie zmiany, o których musisz wiedzieć

Randki w 2024 zmieniły się diametralnie w porównaniu z randkami w 2012 roku. Powstanie aplikacji randkowych i normalizacja kultury podrywu zmieniły sposób, w jaki ludzie spotykają się i umawiają na randki. Ponadto pojawienie się mediów społecznościowych sprawiło, że nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi partnerami w sieci stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Pomówmy o głównych zmianach w świecie randek:

 1. Zmienił się sposób, w jaki ludzie się spotykają. W przeszłości ludzie zazwyczaj poznawali potencjalnych partnerów za pośrednictwem przyjaciół lub członków rodziny. Obecnie ludzie chętniej poznają potencjalnych partnerów online, za pośrednictwem aplikacji randkowych lub mediów społecznościowych. Zmianę tę ułatwił wszechobecny dostęp do smartfonów i rosnąca popularność aplikacji randkowych.
 2. Zmienił się sposób komunikowania się ludzi. W przeszłości ludzie komunikowali się z potencjalnymi partnerami przede wszystkim poprzez kontakty twarzą w twarz lub przynajmniej poprzez rozmowy telefoniczne. Obecnie ludzie równie chętnie komunikują się z potencjalnymi partnerami za pośrednictwem milionów stron internetowych i aplikacji. Dlatego obecnie istnieje nawet specjalna definicja związana z komunikacją online - sexting, czyli wysyłanie drogą elektroniczną wiadomości lub zdjęć o wyraźnie seksualnym charakterze, głównie między telefonami komórkowymi lub komputerami. 
 3. Zmienił się sposób, w jaki ludzie umawiają się na randki. Ponieważ ludzie poznają potencjalnych partnerów w sieci, należy pamiętać, że pierwsze wrażenie często robi się w sieci, zanim jeszcze dojdzie do spotkania. Dlatego tak ważne jest, aby jak najlepiej zaprezentować się w sieci, tworząc szczery profil, który odzwierciedla to, kim jesteś jako osoba. Po wysłaniu SMS-a, w momencie randki offline, obie osoby już wiedzą, co się dzieje w umyśle drugiej osoby i jaka jest jej wizja. Dlatego obie osoby koncentrują się na ocenie atrakcyjności fizycznej swojego potencjalnego partnera: jego wyglądu, mowy ciała, zapachu, głosu, wyglądu itp.
 4. Zmieniły się powody, dla których ludzie umawiają się na randki. Dawniej ludzie umawiali się na randki z zamiarem znalezienia partnera na dłużej, a obecnie równie często umawiają się na randki, by się poderwać, i tendencja ta rośnie.
 5. Zmienił się sposób, w jaki ludzie się rozstają. Ghosting to nowa definicja, która opisuje rosnący ostatnio trend. Dochodzi do niego, gdy dana osoba nagle przestaje odpowiadać na SMS-y lub telefony innej osoby bez żadnego wyjaśnienia. Zazwyczaj robi się to, aby zakończyć związek. Ghosting może być bardzo bolesny i dezorientujący dla osoby, która jest nim dotknięta.

Czy mam jakieś szanse w 2024, jeśli nie chcę się umawiać na randki online?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Aby odnieść sukces w dzisiejszych czasach, musisz być otwarty na poznawanie ludzi online. Ponieważ trendy rozwinęły się w tak szybkim tempie... Sposób, w jaki ludzie spędzają czas wolny, zmienił się diametralnie... coraz mniej osób wychodzi z domu, by szukać kogoś, z kim mogliby się umówić.

Z jakiego serwisu lub aplikacji randkowej powinienem skorzystać?

Istnieje wiele różnych aplikacji i serwisów randkowych, z których możesz korzystać, w zależności od swoich preferencji. Sugerujemy korzystanie z kilku jednocześnie, aby zwiększyć swoje szanse. Możesz przeczytać nasze recenzje i wybrać te strony, które najbardziej Ci odpowiadają:

Oto najważniejsze zmiany, które musisz wiedzieć o randkowaniu w 2024. Pamiętaj o tych kwestiach, a randki w nowym świecie będą naprawdę udane!

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read