Blog

Porady dotyczące nawiązywania kontaktów z singlami na portalach randkowych po raz pierwszy

2022-04-14

Porady dotyczące nawiązywania kontaktów z singlami na portalach randkowych po raz pierwszy

Kiedy kontaktujesz się z innym użytkownikiem na internetowym portalu randkowym, możesz czuć się zdenerwowany i niepewny, kontaktując się z tą osobą po raz pierwszy. Jest to rzeczywiście trochę kłopotliwe, aby zwrócić się do nieznanej osoby z propozycją randki, ale niektóre ostrożne i podstępne wiadomości mogą zadziałać cudownie na zaimponowanie drugiej osobie, aby stać się partnerem nadawcy tej imponującej wiadomości. 

Ważne punkty, na które należy zwrócić uwagę przy wysyłaniu pierwszej wiadomości do wybranej osoby na randkę online

 • Przestudiuj profil podany na portalu randkowym. Postaraj się poznać charakter, zainteresowania i preferencje drugiej osoby. Wykorzystaj te informacje podczas tworzenia pierwszej wiadomości dla tej osoby.
 • Pierwsza wiadomość powinna mieć przyjazny ton, a nie być zbyt flirtująca, tak aby druga osoba mogła poczuć się w pewnym stopniu komfortowo co do przyzwoitości nadawcy tej wiadomości. Może się to jednak różnić w zależności od kategorii strony. Bądź bardziej formalny na zwykłym portalu randkowym, a nieco bardziej bezczelny na portalu randkowym. 
 • Pierwsza wiadomość musi być krótka i zwięzła, bez używania kwiecistego języka i słów pochwały dla partnera na czacie. Nikt nie lubi czytać długich wiadomości tekstowych od nieznanej osoby, więc powinna ona zawierać tylko ważny punkt tej wiadomości, czyli przede wszystkim informację, że nadawca jest zainteresowany lepszym poznaniem go/jej. Unikaj jednak wiadomości typu "Cześć", "Hej", "Co słychać". Chodzi o to, by w kilku zdaniach zainteresować drugą osobę.
 • Jednak ton krótkiej wiadomości nie powinien brzmieć po prostu biznesowo, ponieważ nie jest to formalna relacja, która ma zostać nawiązana. Dlatego w pierwszej wiadomości najlepiej jest zachować swobodny ton, który może zawierać pewne akcenty dotyczące osobistych zainteresowań odbiorcy wiadomości, aby przekazać, że oboje dzielą jakieś wspólne pasje. Co więcej, będzie to świadczyło o tym, że zapoznałeś się z profilem drugiej osoby i jesteś naprawdę zainteresowany bliższym poznaniem jej. Można więc wspomnieć o pozytywnym fakcie, który naprawdę zaintrygował nadawcę do napisania tej wiadomości, ale powinien on brzmieć jak pochlebny komplement dla zupełnie nieznanej osoby, która może nie czuć się komfortowo.
 • Nie powinno się wspominać o życiu osobistym żadnego z nich, co może być zarezerwowane na czas, aż zaczną się lepiej poznawać. Lepiej więc nie pytać o rodzinę, ani nie pisać nic o pochodzeniu rodzinnym nadawcy wiadomości.
 • Pierwsza wiadomość może zawierać bardzo krótkie wprowadzenie o Tobie, ale nie powinien to być długi esej o życiu i karierze nadawcy. Nie należy również wspominać w pierwszej wiadomości o żadnych osiągnięciach, ponieważ może to zabrzmieć dla czytelnika jak arogancja.
 • Każdy lubi mieć kontakt z osobą obdarzoną poczuciem humoru, dlatego dobrze jest, jeśli do języka krótkiej wiadomości, która jest wysyłana po raz pierwszy do wybranego partnera randkowego, można dodać odrobinę humoru. Nie oznacza to jednak, że należy pisać dowcipy, ale kilka zabawnych słów, które mogą rozśmieszyć czytelnika, w zupełności wystarczy na pierwszą wiadomość.
 • Wiadomość powinna kończyć się prośbą o dalszy kontakt lub pytaniem, na które czytelnik może chcieć odpowiedzieć, aby zainspirować drugą osobę do kontynuowania rozmowy za pośrednictwem wiadomości.
 • Wiadomość nie powinna zawierać żadnych błędów ortograficznych ani gramatycznych, ponieważ to ona będzie kształtować pierwsze wrażenie o nadawcy. Dlatego najlepiej jest dokładnie sprawdzić wiadomość i przeczytać ją głośno, aby uniknąć niepożądanego błędu. 

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read