Blog

Nie rozumiesz się ze swoim partnerem? Mówicie różnymi językami!

2022-05-07

Nie rozumiesz się ze swoim partnerem? Mówicie różnymi językami!

Wiele osób często znajduje się w sytuacji, w której partner, z którym tworzą związek, przestaje ich rozumieć. Dlaczego?

Bardzo ważne jest, aby w takiej sytuacji wiedzieć, jakim językiem posługujesz się Ty, a jakim Twój partner. Może to bezpośrednio wpłynąć na harmonię w waszym związku i pomóc ograniczyć liczbę nieprzyjemnych sytuacji. A więc najpierw dowiedzmy się, jakim językiem miłości mówisz! 
Kiedy czujesz się dobrze ze swoim partnerem i czujesz się kochany? Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć, cofnijmy się wstecz: co cię rani, czyni cię bardziej wrażliwym? Jeśli krytyka, potępienie i upomnienia uderzają cię tam, gdzie najbardziej boli, twoim językiem są słowa zachęty. Jeśli denerwuje cię brak niespodzianek, twoim językiem są prezenty. Jeśli martwi Cię brak uwagi spowodowany ciągłymi sprawami i nawałem pracy, Twoim językiem jest czas. 

Warto zwrócić uwagę na to, jak okazujesz miłość i co robisz w związku. Być może chcesz otrzymać to samo w zamian. 

Zajmijmy się więc tym tematem bardziej szczegółowo i dowiedzmy się, co to jest i dlaczego warto o tym wiedzieć.
Nie ma znaczenia, czy jesteś parą, czy po prostu szukasz partnera; ważne jest, abyś dowiedział się, czego chcesz i co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy uważasz, że możesz dać to, czego potrzebuje twój współmałżonek, czy też twój współmałżonek jest w stanie zapewnić to, czego ty potrzebujesz? 

Istnieje pięć głównych języków miłości:

Słowa

Słowa afirmacji - wtedy wyrażamy naszą miłość poprzez miłe i zachęcające słowa. Załóżmy, że językiem miłości Twojego partnera są słowa afirmacji. W takim przypadku konieczne jest mówienie mu, jak bardzo go doceniasz i kochasz. Komplementy, pochwały i słowa wsparcia głęboko go poruszą. Pamiętaj jednak, że ważne jest nie tylko to, co mówimy, ale także to, jak to mówimy. To samo zdanie może być wypowiedziane na zupełnie inne sposoby. 

Twój czas

Czas wysokiej jakości to czas, w którym okazujemy naszą miłość, poświęcając partnerowi całą swoją uwagę. Czasami jesteśmy tak skupieni na tym, co dzieje się wokół nas, że nie zauważamy ludzi, którzy nas otaczają. Na przykład pracoholicy są tak pochłonięci swoją pracą, że mogą nie zauważać, jak wiele czasu zabiera im ona z życia. Jeśli językiem miłości Twojego partnera jest czas wysokiej jakości, ważne jest, aby spędzać z nim czas robiąc rzeczy, które lubi. Może to być wszystko - od wspólnego spaceru po oglądanie jego ulubionego programu telewizyjnego.

Pomoc

Akty służby - to sytuacje, w których okazujemy miłość, robiąc rzeczy, które pomagają naszemu partnerowi. Jeśli językiem miłości Twojego partnera są akty służby, ważne jest, aby zrobić coś, co ułatwi mu życie. Może to być cokolwiek, począwszy od wyprowadzenia psa na spacer, zrobienia herbaty, odebrania z pracy czy zrobienia zakupów spożywczych. Wszystkie wymienione wyżej czynności mogą być nieocenioną i tak bardzo potrzebną pomocą dla Twojego partnera. 

Dotyk fizyczny

Dotyk fizyczny to taki, w którym wyrażamy naszą miłość poprzez kontakt fizyczny. Jeśli językiem miłości Twojego partnera jest dotyk fizyczny, musisz okazywać mu czułość fizyczną. Zamiast tysiąca słów ci ludzie potrzebują czegoś więcej - od przytulania i całowania po trzymanie za rękę, masowanie i seks.

Prezenty

Prezenty - to sytuacja, w której okazujemy naszą miłość, dając partnerowi prezenty. Jeśli językiem miłości Twojego partnera są prezenty, doceni on i zauważy to, co mu dajesz - przemyślane i znaczące prezenty. Prezent można kupić lub zrobić własnoręcznie - może to być wszystko, od pudełka czekoladek po nową koszulę. Nie trzeba wydawać fortuny, aby zrobić wrażenie na partnerze. Co najważniejsze, daj swojemu partnerowi to, co lubi, a nie to, co Ty chcesz.

Podsumowując, pamiętaj, że poznanie i zrozumienie języka miłości Twojego partnera zwróci z nawiązką Twoje wysiłki. Twój partner wynagrodzi Ci to wdzięcznością. Nie ma znaczenia, jak długo się znacie. Nawet jeśli minęło wiele lat lub jeśli poznałeś swojego partnera niedawno na portalu randkowym, jeden z wymienionych powyżej języków relacji jest niezbędny, by mieć udane partnerstwo.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read