Blog

Nie jesteś pewien czy kobieta, z którą się spotykasz jest dojrzała emocjonalnie? Sprawdź te 10 oznak

2022-08-14

Nie jesteś pewien czy kobieta, z którą się spotykasz jest dojrzała emocjonalnie? Sprawdź te 10 oznak

Więc, spotykasz się z kobietą od jakiegoś czasu i zaczynasz się zastanawiać, czy jest ona emocjonalnie wystarczająco dojrzała na poważny związek. Może czujesz, że ona nie jest jeszcze całkiem tam. Cóż, nie martw się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc. W tym artykule, będziemy wymieniać 10 oznak niedojrzałości emocjonalnej u kobiety. Jeśli widzisz więcej niż kilka z tych znaków w swojej dziewczynie, może to być czas, aby zakończyć rzeczy i znaleźć kogoś bardziej rozwiniętego emocjonalnie.

Ona nieustannie Cię testuje

To zwykle objawia się jako jej próba sprawdzenia, jak daleko może cię popchnąć, zanim się zezłości lub zdenerwuje. Na przykład, może celowo robić rzeczy, o których wie, że będą cię denerwować, tylko po to, aby zobaczyć, jak zareagujesz. Może też nieustannie testować twoją cierpliwość, odpyskując ci lub naciskając twoje guziki. Jeśli masz wrażenie, że ona zawsze próbuje cię poderwać, to prawdopodobnie dlatego, że tak jest.

Jest niepewna i zazdrosna

Jeśli ona zawsze pyta cię, z kim rozmawiasz lub dokąd idziesz, to znak, że ci nie ufa. A jeśli ona zawsze staje się zazdrosna, gdy rozmawiasz z innymi kobietami, to znak, że jest niepewna siebie. To może być toksyczne w związku i nie jest to coś, z czym chcesz mieć do czynienia. Ona zawsze potrzebuje uspokojenia. Jeszcze jeden znak, że twoja dziewczyna może być emocjonalnie niedojrzała, to jeśli zawsze potrzebuje zapewnienia. Jeśli ona ciągle pyta cię, czy nadal ją kochasz lub myślisz, że jest ładna, to znak, że nie jest pewna siebie. To może być naprawdę drenujące w związku i nie jest to coś, z czym chcesz sobie poradzić. Jeśli widzisz te znaki niedojrzałości emocjonalnej w swojej dziewczynie, może to być czas, aby zakończyć rzeczy. Dojrzałość emocjonalna jest niezbędna w związku, a jeśli ona tego nie ma, to nie będzie działać.

Jest niecierpliwa

Jeśli nie radzi sobie z czekaniem w kolejce lub siedzeniem w korku, to znak, że nie ma cierpliwości do radzenia sobie z problemami w świecie rzeczywistym. To może być frustrujące w związku i nie jest to coś, z czym chcesz sobie poradzić.

Ona jest królową dramatów

Królowe dramatu zawsze szukają walki i uwielbiają rozpoczynać dramat dla samego dramatu. Jeśli twoja dziewczyna zawsze zaczyna kłótnie z tobą bez powodu, to prawdopodobnie jest emocjonalnie niedojrzała. A jeśli jej emocjonalne wybuchy powodują problemy w twoim związku, to może być czas, aby zakończyć rzeczy, zanim stanie się to zbyt skomplikowane.

Jest samolubna

Jeśli ona zawsze myśli o sobie i o tym, czego chce, to znak, że nie jest wystarczająco dojrzała, aby być w związku. Dojrzała kobieta może myśleć o swoim partnerze i rozważyć ich potrzeby, ale niedojrzała kobieta będzie myśleć tylko o sobie. To może być toksyczne w związku i nie jest to coś, z czym chcesz mieć do czynienia. Jeśli nie potrafi tego zrobić, trudno będzie jej mieć zdrowy i trwały związek. Ona zawsze będzie zwracać uwagę na numer jeden, co nie będzie odpowiednie dla żadnego z was.

Jest nadmiernie wrażliwa

Dojrzała kobieta może przyjąć krytykę bez uzyskania defensywy, ale niedojrzała kobieta będzie się obrażać przy kropli kapelusza. Jeśli twoja dziewczyna nie radzi sobie z tym, że się z nią nie zgadzasz lub mówisz jej, że się myli w czymś, to prawdopodobnie nie jest wystarczająco dojrzała, aby być w związku. Relacje wymagają dawania i brania, ale to nie będzie działać, jeśli ona zawsze jest w defensywie.

Ona zawsze jest ofiarą

Jeśli ona zawsze robi wymówki dla jej złego zachowania lub obwinia innych ludzi za jej problemy, to znak, że nie bierze odpowiedzialności za siebie. To może być toksyczne w związku i nie jest to coś, z czym chcesz mieć do czynienia. Jeśli ona zawsze szuka kogoś innego do winy, mając zdrowy i trwały związek z nią będzie trudne.

Manipuluje

Manipulacyjne zachowanie może przybierać wiele form, od subtelnych gier umysłowych po jawne groźby i szantaż emocjonalny. Jeśli twoja dziewczyna zawsze próbuje cię kontrolować lub manipulować tobą, abyś robił to, co ona chce, to znak, że jest niedojrzała emocjonalnie. To może być toksyczne w związku i nie jest to coś, z czym chcesz mieć do czynienia.

Ona jest kontrolująca

Ona może być niepewna siebie, więc musi być na czele wszystkiego. Jeśli tak jest, to nie będzie to zdrowy związek dla żadnego z was. Musisz być z kimś, kto ci ufa i szanuje twoją niezależność. Ktoś, kto pozwala ci być twoją własną osobą. Więc jeśli twoja dziewczyna zawsze próbuje powiedzieć ci, co robić lub jak się zachowywać, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zakończyć rzeczy.

Jest niedojrzała w swoim myśleniu

Jeśli twoja dziewczyna stale podejmuje decyzje w oparciu o emocje zamiast logiki, to znak, że jest niedojrzała emocjonalnie. Albo, na przykład, może nie być w stanie przeprowadzić dorosłej rozmowy o ważnych dla niej sprawach. Może nie być w stanie zdrowo poradzić sobie z krytyką lub informacją zwrotną. Albo może nie być w stanie wziąć odpowiedzialności za własne działania.

Wniosek

Jeśli umawiasz się z kobietą, która wykazuje którykolwiek z tych objawów, wskazuje to, że jest ona niedojrzała emocjonalnie. Jest również mało prawdopodobne, abyś był zdrowy lub długoterminowy, jeśli jesteś w związku z kimś takim. Więc jest to krytyczne, aby być świadomym tych sygnałów i zająć się nimi tak szybko, jak to możliwe. Jeśli nie możesz, może to być czas, aby zadzwonić do niego quits zanim rzeczy stają się zbyt skomplikowane.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read