Blog

Klucz do udanego związku na odległość

2022-06-18

Klucz do udanego związku na odległość

Związki na odległość mogą być trudne do utrzymania, ale są sposoby, aby je naprawić.

Przede wszystkim - co to jest?

O związku na odległość mówimy wtedy, gdy dwoje ludzi jest w związku, ale mieszkają daleko od siebie. W dzisiejszych czasach jest to powszechne wśród osób, które poznają się na portalach randkowych lub aplikacjach albo pracują w różnych miastach lub krajach.

Głównym wyzwaniem dla osób w związkach na odległość jest brak kontaktu fizycznego, co może prowadzić do poczucia samotności, niepokoju, a nawet depresji. Inne wyzwania to trudności w komunikacji, zazdrość i problemy z zaufaniem.

Jak sprawić, by to zadziałało?

Istnieją jednak sposoby na to, by związek na odległość funkcjonował. Przede wszystkim należy regularnie się ze sobą komunikować. To samo dotyczy spotkań poza siecią - ważne jest, by jak najczęściej się odwiedzać. Wreszcie, niezbędne jest zaufanie - zarówno do siebie, jak i do partnera.

Postanowiliśmy przygotować kilka wskazówek, które pomogą Ci radzić sobie w związkach na odległość:

 1. Komunikujcie się często - komunikujcie się ze sobą tak często, jak to tylko możliwe, czy to za pomocą SMS-ów, rozmów telefonicznych, rozmów wideo, czy mediów społecznościowych. Najlepsze aplikacje do prowadzenia zdalnych randek to Zoom, Skype, Facetime lub po prostu komunikatory. W zależności od Twoich preferencji, rozmowy wideo z partnerem mogą być idealną okazją do regularnych zdalnych sesji seksualnych, podczas których Ty i Twój partner będziecie mogli czerpać tyle przyjemności seksualnej, ile oboje potrzebujecie. Utrzymywanie kontaktu pomoże wam poczuć się bliżej i utrzymać związek.
 2. Znajdźcie czas dla siebie nawzajem, nawet jeśli nie możecie być razem przez cały czas. Nawet jeśli oboje macie pracowite dni, postarajcie się wygospodarować trochę czasu, aby się spotkać. Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że dzisiejsze rozkłady zajęć są prawdopodobnie bardziej napięte niż kiedykolwiek, ale znalezienie czasu dla siebie nawzajem ma kluczowe znaczenie dla powodzenia Waszego związku.
 3. Bądźcie szczerzy - bardzo ważne jest, abyście byli ze sobą szczerzy w sprawach dotyczących waszego związku. Dotyczy to zarówno tego, co dobre, jak i tego, co złe. Na przykład powiedz swojemu partnerowi, jeśli czujesz się niepewnie w związku. Pomoże to zrozumieć uczucia drugiej osoby i zbudować silniejszy związek.
 4. Zaufanie - zaufanie jest niezbędne w każdym związku, ale szczególnie w związku na odległość. Musisz ufać, że Twój partner będzie Ci wierny, nawet gdy nie jesteście razem. Jeśli nie będziecie sobie ufać, związek nie będzie funkcjonował.
 5. Bądź cierpliwy - związki na odległość mogą być frustrujące, dlatego niezwykle ważne jest, aby być cierpliwym wobec siebie nawzajem. Nie zawsze wszystko może iść zgodnie z planem, ale jeśli tylko oboje jesteście gotowi pracować nad związkiem, może się on udać.

Jeśli jesteś w związku na odległość lub rozważasz taki związek, poniższe wskazówki pomogą Ci sprawić, że będzie on funkcjonował. Pamiętaj tylko, by często się komunikować, być ze sobą szczerym i cierpliwym - w końcu wszystko się ułoży.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read