Blog

Kiedy zwykłe randki stają się zbyt poważne

2022-05-14

Kiedy zwykłe randki stają się zbyt poważne

Może być trudno utrzymać emocje na wodzy, gdy szukasz fizycznej czułości, ale ważne jest, by pamiętać, że nie jesteś nikomu winien niczego więcej, niż to, co jest dla ciebie wygodne. Jeśli sprawy zaczynają się robić zbyt poważne, bądź szczery z drugą osobą i ustal pewne granice. Nie pozwól sobie na zbytnie przywiązanie emocjonalne do osoby, z którą spotykasz się tylko przelotnie. Miej otwarte opcje i umawiaj się na randki, aby nie przywiązywać się zbytnio do jednej osoby.

Korzyści płynące z przygodnych randek

Przygodne randki to świetny sposób na poznanie swoich możliwości i dobrą zabawę bez zbytniego przywiązywania się. Pomoże Ci to pozostać niezaangażowanym i zapobiegnie złamaniu serca. Randki towarzyskie pozwalają też poznać nowych ludzi i poszerzają krąg towarzyski.  Swobodne randkowanie może pomóc Ci w oswojeniu się z ideą związku, jeśli jesteś nowy w świecie randek.

Istnieje jednak coś takiego, jak zbyt poważne podejście do sprawy, gdy spotykasz się z kimś tylko dorywczo. W takiej sytuacji może to zepsuć całe doświadczenie. Możesz w końcu złamać sobie serce albo poczuć się rozczarowany i sfrustrowany. 

Jak trzymać emocje na wodzy, gdy spotykasz się z kimś dorywczo?

Ważne jest, aby w trakcie swobodnych randek kontrolować swoje emocje. Nie przywiązuj się zbytnio do osoby, z którą się spotykasz - pamiętaj, że jest to osoba, z którą spotykasz się tylko na randkach towarzyskich, a nie ktoś, z kim jesteś w poważnym związku. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać swoje emocje na wodzy:

 • Nie spędzaj całego czasu z osobą, z którą się spotykasz. Dbaj o to, by mieć życie poza związkiem, spędzaj czas z przyjaciółmi i rodziną.
 • Nie bądź zbyt poważny zbyt szybko. Związki dorywcze mają być zabawne i swobodne, więc nie zaczynaj rozmawiać o małżeństwie czy dzieciach już po kilku randkach.
 • Miej otwarte opcje. Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka - pamiętaj, że spotykasz się z tą osobą dorywczo, więc powinieneś spotykać się też z innymi ludźmi.
 • Bądź szczery ze sobą i z osobą, z którą się spotykasz. Jeśli zaczynasz coś do siebie czuć, bądź szczery i porozmawiaj o tym z osobą, z którą się spotykasz.

Co robić, gdy sprawy zaczynają stawać się zbyt poważne

Jeśli okaże się, że zbytnio przywiązujesz się do osoby, z którą spotykasz się tylko dorywczo, nadszedł czas, aby ponownie ocenić sytuację. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby sprawy nie stały się zbyt poważne:

 • Wyznacz granice. Jeśli nie chcesz, aby sprawy stały się zbyt poważne, od samego początku jasno określ swoje granice. Wyjaśnij, że szukasz tylko czegoś niezobowiązującego i powiedz wprost, na co się zgadzasz. Pomoże to uniknąć nieporozumień w dalszej części znajomości.
 • Nie angażuj się za bardzo. Łatwo jest zacząć przywiązywać się do kogoś zbyt emocjonalnie, gdy spotykasz się tylko na randkach. Postaraj się zachować perspektywę i pamiętaj, że nie zawsze będzie to coś poważnego.
 • Komunikuj się. Jeśli zauważysz, że zbytnio się przywiązujesz, skontaktuj się z partnerem i powiedz mu, co czujesz. Być może on czuje to samo i rozmowa o tym może być pomocna.
 • Zrób krok do tyłu. Jeśli sprawy zaczynają się robić zbyt poważne, warto zrobić krok w tył i ponownie ocenić sytuację. Czasami najlepiej jest po prostu cieszyć się chwilą i nie zaprzątać sobie głowy przyszłością.

Wskazówki, jak zachować emocjonalny dystans podczas niezobowiązujących randek

W trakcie niezobowiązujących randek ważne jest, aby zachować emocjonalny dystans do partnera. Pomoże to uniknąć zbytniego przywiązania się do niego i zranienia w przypadku zakończenia związku. Oto kilka wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo i dystans:

 • Nie inwestuj zbyt wiele w związek. Pamiętaj, że nie jesteś w zaangażowanym związku i że w każdej chwili możesz odejść. Nie przywiązuj się zbytnio emocjonalnie do osoby, z którą spotykasz się dorywczo, ani nie inwestuj w nią.
 • Utrzymuj swoje oczekiwania na niskim poziomie. Nie oczekuj zbyt wiele od związku, a będziesz mniej narażony na rozczarowanie. Ciesz się czasem spędzanym z partnerem, ale nie oczekuj, że spełni on wszystkie Twoje potrzeby.
 • Nie należy być zbyt fizycznym. Ważne jest, aby zachować swobodę i nie podchodzić do partnera zbyt fizycznie. Pomoże to uniknąć zbytniego przywiązania emocjonalnego. Utrzymuj związek na poziomie platonicznym, nie uprawiaj seksu ani nie angażuj się w inne rodzaje intymnej aktywności.
 • Bądź zajęty. Zajmowanie się innymi zajęciami pomoże Ci oderwać się od przypadkowego związku. Gdy nie będziesz skupiona na partnerze, mniej prawdopodobne będzie, że zbytnio się do niego przywiążesz emocjonalnie.

Ważne, by mieć otwarte opcje

Podczas swobodnych randek ważne jest, aby mieć otwarte opcje. Pomoże to uniknąć zbytniego przywiązania się do partnera i zranienia się w przypadku zakończenia związku. Gdy spotykasz się z wieloma osobami, jest mniej prawdopodobne, że przywiążesz się emocjonalnie do którejś z nich. Będzie też mniej prawdopodobne, że zostaniesz zraniona, jeśli związek nie wypali. Miej otwarte opcje i umawiaj się na randki, aż znajdziesz kogoś, z kim chcesz być w stałym związku.

Przygodne randki mogą być świetną zabawą, ale ważne jest, by zachować bezpieczeństwo i dystans. Pamiętaj, by nie mieć zbyt dużych oczekiwań, nie angażować się zbytnio fizycznie i być zajętym innymi czynnościami. Gdy nie skupiasz się na partnerze, jest mniej prawdopodobne, że zbytnio się do niego emocjonalnie przywiążesz. Miej otwarte opcje i umawiaj się na randki, aż znajdziesz kogoś, z kim chcesz być w stałym związku. Dzięki za przeczytanie!

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read