Blog

Kiedy jest czas, aby zakończyć rzeczy z kimś, z kim się umawiasz?

2022-07-01

Kiedy jest czas, aby zakończyć rzeczy z kimś, z kim się umawiasz?

Kiedy zaczynamy się z kimś umawiać, zwykle wkładamy w to cały nasz wysiłek i mamy nadzieję, że rzeczy będą się dobrze układać. Jednak czasami może być konieczne zakończenie związku, nawet jeśli nie chcemy. Kiedy więc jest czas, aby odpuścić? Nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy jest inny. Nikt nie chce kończyć rzeczy z kimś, z kim się spotyka. Ale czasami, to po prostu nie jest przeznaczone do bycia. Wiele znaków wskazuje, kiedy może być czas na zerwanie z partnerem. Oto kilka wspólnych z nich:

Znaki, że może być czas, aby zakończyć rzeczy

 1. Częściej jesteś nieszczęśliwy niż szczęśliwy. Nieszczęśliwe związki mogą zbierać żniwo na twoim zdrowiu psychicznym i emocjonalnym. Jeśli ciągle obawiasz się spotkania ze swoim partnerem lub martwisz się, co będzie dalej, to nie warto.
 2. Nie macie ze sobą nic wspólnego. Związek prawdopodobnie wypali, jeśli ty i twój partner nie macie wielu wspólnych zainteresowań, wartości lub celów. Istotne jest, aby mieć kilka rzeczy wspólnych ze swoim partnerem, aby połączyć się głębiej.
 3. Nie ma komunikacji. Związek prawdopodobnie pogorszy się, jeśli ty i twój partner nie możecie rozmawiać ze sobą o swoich problemach.
 4. Zawsze walczysz. Ciągłe walki mogą zbierać żniwo na twoim zdrowiu psychicznym i emocjonalnym. Jeśli nie możesz wydawać się rozwiązać swoich różnic, prawdopodobnie nadszedł czas, aby przejść dalej.
 5. Nie rozwijasz się jako osoba. Relacje powinny pomóc ci rozwijać się jako osoba, a nie utrudniać twój rozwój osobisty. Jeśli czujesz, że nie rośniesz lub nie zmieniasz się jako osoba, może to być czas, aby zakończyć rzeczy.
 6. Brakuje zaufania. Jeśli nie możesz zaufać swojemu partnerowi, związek prawdopodobnie się rozpadnie. Nie musisz być paranoikiem, ale prawdopodobnie nadszedł czas, aby zakończyć rzeczy, jeśli nie możesz wydawać się wstrząsnąć tym uczuciem zazdrości lub nieufności.
 7. Nie jesteś sobą, kiedy jesteś ze swoim partnerem. Jeśli znajdziesz się zmieniając swoje zachowanie lub ukrywając części swojej osobowości, aby zadowolić swojego partnera, to nie jest zdrowy związek. Najlepiej byłoby, gdybyś był sobą wokół swojego partnera, bez poczucia, że musisz coś ukryć.
 8. Nie masz już zabawy. Jeśli związek stał się bardziej obowiązkiem niż cokolwiek innego, prawdopodobnie nie jest wart twojego czasu i energii.
 9. Nie widzisz wspólnej przyszłości. Jeśli nie wyobrażasz sobie małżeństwa lub posiadania dzieci ze swoim partnerem, prawdopodobnie nie uda się to na dłuższą metę.
 10. Twoje jelito mówi ci, że to już czas. Czasami najlepszym sposobem, aby wiedzieć, czy nadszedł czas, aby zerwać, jest słuchanie swojej duszy. To może być czas, aby zakończyć rzeczy, jeśli coś czuje się off lub źle. Zaufaj swojemu instynktowi i idź za swoim przeczuciem.

Kiedy powinnaś definitywnie zakończyć związek

Istnieją przypadki, w których zdecydowanie powinieneś zakończyć sprawy ze swoim partnerem, nawet jeśli nadal jesteś w nim zakochany. Jeśli Twój partner jest fizycznie lub emocjonalnie agresywny. Jeśli twój partner jest uzależniony od narkotyków lub alkoholu, to czas, aby zakończyć rzeczy. A jeśli Twój partner zdradził Twoje zaufanie, może to być czas, aby odejść.

Czasami korzystniej jest zrobić sobie przerwę.

W pewnych okolicznościach możesz chcieć zrobić sobie przerwę od widywania się lub rozmawiania z partnerem na jakiś czas. Jeśli sprawy są gorące, najlepiej dać sobie trochę przestrzeni. Możesz powiedzieć coś w stylu: "Myślę, że byłoby najlepiej, gdybyśmy zrobili sobie przerwę od widywania się przez jakiś czas".

Jak przejść do zakończenia spraw

Jeśli zdecydowałeś, że nadszedł czas, aby zakończyć rzeczy ze swoim partnerem, najlepszą rzeczą do zrobienia jest być z nimi szczery. Nie staraj się słodzić ani szukać wymówek. Po prostu wyjaśnij im spokojnie i wyraźnie, że uważasz, że nadszedł czas, aby zakończyć związek. Możesz powiedzieć coś w stylu: "Przykro mi, ale myślę, że nadszedł czas, abyśmy się rozstali".
Ważne jest również, aby zachować szacunek, gdy zrywasz z kimś. Nie krzycz ani nie nazywaj ich imionami. Po prostu wyjaśnij, dlaczego uważasz, że nadszedł czas, aby zakończyć rzeczy, a następnie pozwól im odejść. Zerwanie nigdy nie jest łatwe, ale czasami jest to najlepsza rzecz dla obu stron zaangażowanych.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read