Blog

Jak zmieniły się sposoby umawiania się z kobietami w wieku 20-30 lat?

2022-05-22

Jak zmieniły się sposoby umawiania się z kobietami w wieku 20-30 lat?

Randki zmieniają się wraz z wiekiem. W wieku dwudziestu lat wciąż próbujesz dowiedzieć się, czego chcesz od partnera i od życia. Prawdopodobnie bardziej koncentrujesz się na karierze i zabawie z przyjaciółmi niż na ustatkowaniu się. Ale gdy wkraczasz w wiek trzydziestu lat, zaczynasz pragnąć większej stabilności i znaczenia w swoich związkach.

Nie znaczy to, że w wieku 30 lat nie możesz znaleźć przypadkowych związków - wręcz przeciwnie. Ale jeśli szukasz czegoś poważniejszego, być może będziesz musiała włożyć w to trochę więcej wysiłku. Oto kilka sposobów na to, jak randki zmieniają się wraz z wiekiem:

 1. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz chciał zaangażować się w związek. W wieku dwudziestu lat łatwo jest po prostu umawiać się na randki i cieszyć się życiem singla. Ale z wiekiem możesz zacząć czuć, że chcesz czegoś poważniejszego. Możesz tęsknić za zaangażowanym związkiem z kimś, z kim mogłabyś spędzić resztę życia.
 2. Mniej prawdopodobne jest, że będziesz tolerować gry i dramaty. W wieku dwudziestu lat możesz być bardziej wyrozumiały dla partnera, który gra w gry lub dramatyzuje. Jednak z wiekiem zaczniesz postrzegać te zachowania jako stratę czasu. Będziesz chciał mieć partnera, który jest bardziej dojrzały i opanowany.
 3. Możecie mieć inne priorytety w związku. W wieku dwudziestu lat priorytetem może być znalezienie kogoś, z kim można się dobrze bawić. Ale po trzydziestce możesz zacząć bardziej cenić takie rzeczy, jak stabilność i wsparcie.
 4. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz wybredna, jeśli chodzi o to, z kim się umawiasz. W wieku dwudziestu lat możesz chodzić na randki z każdym, kto wydaje się tobą choć trochę zainteresowany. Ale z wiekiem staniesz się bardziej wybredna, jeśli chodzi o to, z kim chcesz spędzać czas. Mniej prawdopodobne będzie, że będziesz tracić czas na kiepskie randki lub związki, które do niczego nie prowadzą.
 5. Być może będziesz musiał się trochę bardziej wysilić, aby znaleźć partnera. W wieku dwudziestu lat możesz poznawać potencjalnych partnerów przez znajomych lub w barach i klubach. Jednak z wiekiem może się okazać, że krąg towarzyski się skurczył i poznawanie nowych ludzi nie jest już tak łatwe. Być może będziesz musiał być bardziej aktywny w poszukiwaniu partnerów, na przykład zapisując się do aplikacji randkowej lub chodząc na spotkania.

Ogólnie rzecz biorąc, randki po trzydziestce to inne doświadczenie niż po dwudziestce. Nie oznacza to jednak, że jest to mniej przyjemne - wręcz przeciwnie, może się okazać, że teraz, gdy wiesz, czego szukasz, sprawia Ci to większą przyjemność. Nie zniechęcaj się więc, jeśli wszystko wydaje się trudniejsze - pamiętaj, że to część gry w randki.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read