Blog

Jak wykorzystać zasadę 3 sekund, aby pomóc sobie w nawiązaniu znajomości

2022-05-14

Jak wykorzystać zasadę 3 sekund, aby pomóc sobie w nawiązaniu znajomości

Zasada ta jest prosta: jeśli widzisz kogoś, z kim chcesz się umówić, wykonaj ruch w ciągu 3 sekund, bo inaczej stracisz swoją szansę. Ta zasada może pomóc Ci przezwyciężyć nieśmiałość i wykonać pierwszy ruch bez obawy o odrzucenie.

Co więc jest najważniejsze?  

 • Pewność siebie 
 • Język ciała 
 • Przystępność 

Jeśli zobaczysz osobę, która Cię zainteresuje, ważne jest, abyś był pewny siebie i wykonał swój ruch w ciągu pierwszych 3 sekund. Im dłużej będziesz zwlekać, tym większe prawdopodobieństwo, że stracisz swoją szansę. 

Kluczowe znaczenie ma również mowa ciała - chcesz mieć pewność, że wyglądasz na osobę przystępną i otwartą na rozmowę.  Uśmiechanie się i nawiązywanie kontaktu wzrokowego to zawsze dobry znak, że jesteś zainteresowany rozmową. 

Na koniec pamiętaj, aby być przystępnym! Jeśli będziesz wpatrywać się w telefon lub sprawiać wrażenie niezainteresowanego, druga osoba prawdopodobnie uzna, że nie jesteś wart jej czasu. Odłóż więc telefon, nawiąż kontakt wzrokowy i rozpocznij rozmowę!

Zniszcz mentalność przegranego  

Zasada 3 sekund mówi o tym, że warto być pewnym siebie i podejmować ryzyko. Jeśli podejdziesz do kogoś w ciągu tych pierwszych 3 sekund, najgorsze, co może się zdarzyć, to odmowa. Ale jeśli nie wykonasz żadnego ruchu, nigdy nie dowiesz się, co mogło się wydarzyć. Wyrzuć więc z głowy myślenie o przegranej i zacznij działać!

Może się wydawać, że 3 sekundy to niewiele, ale może to mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o nawiązanie z kimś znajomości. Więc następnym razem, gdy zobaczysz kogoś, kto Cię zainteresuje, nie wahaj się - wykonaj swój ruch i zobacz, co się stanie!

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read