Blog

Jak rozpoznać karalucha: 5 Znaków, że Twój Partner Cię Karmi

2022-09-01

Jak rozpoznać karalucha: 5 Znaków, że Twój Partner Cię Karmi

Być może słyszałeś ostatnio termin roaching podrzucany w świecie randek. Więc, co to jest?
W skrócie, gaworzenie jest, gdy ktoś przeskakuje z jednego związku do drugiego bez pełnego zaangażowania. Mogą spotykać się z innymi ludźmi na boku, lub mogą po prostu pociągać cię za sobą, podczas gdy wciąż badają swoje opcje. Ale tak czy inaczej, nie są z tobą szczerzy, a to nie jest sprawiedliwe.
Jeśli myślisz, że jesteś podrywany, zwróć uwagę na kilka znaków. 

Wczesne oznaki oszustwa w związku

Spotykasz się z kimś od jakiegoś czasu i wszystko idzie świetnie. Ale potem, znikąd, twój partner zaczyna się oddalać. Przestają często dzwonić, a może nawet zaczynają robić wymówki, dlaczego nie mogą się z tobą spotkać.
Co się dzieje? Czy może cię zdradzać? Odpowiedź brzmi: tak, i nazywa się to gaworzeniem. Biczowanie to sytuacja, w której twój partner zaczyna cię oszukiwać, ale nie chce zakończyć związku. Zamiast więc zerwać z tobą wprost, zaczyna cię oszukiwać i ma nadzieję, że nigdy się nie dowiesz.
Jak możesz stwierdzić, czy twój partner cię oszukuje? Oto pięć znaków, na które należy uważać:
1. Zaczynają robić wymówki, dlaczego nie mogą się z tobą spotkać.
2. Zaczynają dzwonić lub pisać SMS-y rzadziej.
3. Zaczynają odwoływać plany w ostatniej chwili.
4. Ich zachowanie zmienia się w sposób, który sugeruje, że coś ukrywają.
5. Stają się bardziej zaborczy i chronią swój telefon i komputer. Jeśli zauważysz któryś z tych znaków, musisz porozmawiać ze swoim partnerem i dowiedzieć się, co się dzieje. Roaching to poważne naruszenie zaufania i nie jest to coś, co można naprawić z dnia na dzień. 

Roaching - motywy, dla których to robimy

Ale oto chodzi: w lachingu nie chodzi o miłość czy związek. Chodzi o wygodę. Twój partner wie, że jeśli umawiają się z kimś innym pod radarem, mogą nadal utrzymywać cię w pętli dla wszystkich ważnych rzeczy. Nadal mogą zobaczyć twoją twarz i cieszyć się twoim towarzystwem, nie mając do czynienia z zaangażowaniem prawdziwego związku.

Co zrobić, jeśli myślisz, że zostałeś oszukany

Możesz zrobić kilka rzeczy, jeśli uważasz, że zostałeś oszukany.
Po pierwsze, porozmawiaj ze swoim partnerem. Będą chętni do tej rozmowy, jeśli są z tobą szczerzy i nie mają nic do ukrycia. Jeśli nie są otwarci na rozmowę o tym, to jest to czerwona flaga właśnie tam.
Po drugie, szukaj znaków. Jeśli twój partner zawsze odwołuje plany w ostatniej chwili, lub jeśli stale wymyślają wymówki, dlaczego nie mogą się z tobą spotkać, to znak, że coś może się dziać.
Po trzecie, nie bój się dotrzeć do swoich przyjaciół i rodziny. Mogą być w stanie pomóc ci zobaczyć rzeczy z innej perspektywy, a także mogą zaoferować wsparcie, jeśli sprawy stają się trudne.
Po czwarte, jeśli twój partner zawsze wychodzi z drogi, aby upewnić się, że nie ma cię w pobliżu, gdy rozmawiają z innymi ludźmi lub zachowują się podejrzanie o tym, z kim rozmawiają online, to jest to czerwona flaga.

Jak unikać lajkowania we własnym związku

Wyłudzanie jest ogromnym randkowym nie-nie i niestety staje się coraz bardziej powszechne. Jak więc uniknąć bycia wykiwanym przez swojego partnera?
Cóż, po pierwsze, ważne jest, aby być świadomym znaków wymienionych powyżej. 
A po drugie, zaufaj swojemu przeczuciu. Jeśli coś czuje się off, to prawdopodobnie jest. Jeśli czujesz, że twój partner jest niewierny, porozmawiaj z nim o tym. Im szybciej zajmiesz się tą kwestią, tym lepiej. 

Inne artykuły na naszym Blogu