Blog

Jak radzić sobie z byciem "ghosted"?

2022-06-16

Jak radzić sobie z byciem

Czy byłeś kiedyś na wspaniałej pierwszej randce, ale potem ta osoba zniknęła? Jeśli tak, to znaczy, że zostałeś porzucony. Ghosting jest częstym zjawiskiem w świecie randek i może być naprawdę dezorientujący i frustrujący, gdy przytrafi się Tobie. Ale nie martw się, jesteśmy tu, aby Ci pomóc. W tym wpisie na blogu omówimy, czym jest ghosting, dlaczego ludzie to robią i jak możesz sobie z tym poradzić.

Ghosting - co to jest?

Ghosting to sytuacja, w której osoba, z którą się spotykasz, nagle przestaje się z Tobą komunikować bez żadnego wyjaśnienia. Nazywamy to ghostingiem, ponieważ wygląda to tak, jakby ta osoba rozpłynęła się w powietrzu. Jeśli zostałeś już dotknięty ghostingiem, możesz się zastanawiać, dlaczego ta osoba postanowiła zniknąć. Niestety, powodów może być wiele. Może poznała kogoś innego i postanowiła kontynuować ten związek. A może po prostu nie czuła z Tobą więzi i uznała, że nie warto o to zabiegać. Ghosting zdarza się wielu osobom, więc nie bierz tego zbyt osobiście.

Czego powinieneś unikać, jeśli zostaniesz porzucony

Jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać, jeśli zostałeś " ghosted":

 1. Nie błagaj tej osoby o wyjaśnienie, dlaczego przestała się do Ciebie odzywać. Sprawi to tylko, że będziesz wyglądać na osobę potrzebującą i zdesperowaną.
 2. Nie staraj się śledzić tej osoby w mediach społecznościowych. To sprawi, że będziesz wyglądać obsesyjnie i dziwnie.
 3. Nie bierz tego do siebie.
 4. Pamiętaj, że może być wiele powodów, dla których dana osoba postanowiła zniknąć, i niekoniecznie chodzi tu o Ciebie.

Co zrobić, jeśli po randce zostaniesz uprowadzony?

Jeśli zostałeś porzucony, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby sobie z tym poradzić:

 1. Daj sobie trochę czasu, aby to zaakceptować. Uczucie zranienia i dezorientacji po tym, jak zostałeś/łaś porzucony/a, jest normalne, więc daj sobie czas na przetworzenie tych uczuć.
 2. Postaraj się nie brać tego do siebie. Pamiętaj, że to, że ktoś Cię porzucił, nie mówi nic o Tobie jako o osobie. Jest to po prostu smutna rzeczywistość świata randek.
 3. Jeśli jest Ci ciężko emocjonalnie, zwróć się po wsparcie do przyjaciół i rodziny.
 4. Oni na pewno Cię wysłuchają i pomogą Ci przetrwać ten trudny czas.

Ghosting jest częstym zjawiskiem w świecie randek, ale nie oznacza to, że łatwo sobie z nim poradzić. Jeśli zostałeś porzucony, nie zapominaj, że w morzu jest mnóstwo innych ryb

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read