Blog

Jak pokonać strach i odważyć się na nowe randki po długiej przerwie?

2022-04-29

Jak pokonać strach i odważyć się na nowe randki po długiej przerwie?

Czy po dłuższej przerwie nadal obawiasz się randek? Jeśli tak, to pierwszym krokiem jest wyjaśnienie wszystkich błędnych przekonań w Twojej głowie. Najlepszym sposobem na to jest zrozumienie, że randki zmieniły się z biegiem czasu, a ludzie są bardziej otwarci niż kiedykolwiek wcześniej. Musisz więc zrozumieć, że randki nie są nagrodą, którą trzeba zdobyć - to po prostu naturalny proces. Drugą rzeczą, którą należy zrobić, jest upewnienie się, że jest się gotowym na ponowne randkowanie. Oznacza to, że trzeba być na to przygotowanym emocjonalnie i psychicznie. Trzeba też mieć jasną wizję tego, czego się szuka.

Czy konieczne jest przygotowanie się przed randką?

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do randki. Upewnij się, że wiesz, dokąd idziesz i co będziesz robić. Pomoże to poczuć się bardziej komfortowo i pewnie podczas randki. Ponadto warto poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, co chcesz powiedzieć. Zaplanowanie tematów do rozmowy pomoże zmniejszyć tremę, którą możesz odczuwać. Oto podstawowe kroki, które należy podjąć, aby przygotować się do nadchodzącej randki:

 1. Wybierz odpowiednie miejsce: miejsce publiczne, w którym łatwo się porozumiecie i poznacie.
 2. Zastanówcie się, o czym będziecie rozmawiać. To, co powiesz, jest ważne, ale jeszcze ważniejsze jest to, jak to zrobisz - tembr głosu, jego szybkość, mimika twarzy i mowa ciała.
 3. Twój wygląd powinien pasować do pogody, miejsca, w którym planowana jest randka, a także uzupełniać Twój wizerunek. Dlatego zalecamy, aby w dniu randki mieć dwie opcje do wyboru.

Najlepsze wskazówki, jak zachowywać się na randce z partnerem

Gdy już będziesz na randce, zrelaksuj się i baw się dobrze. Rozmowa będzie przebiegać sprawniej, jeśli nie będziesz czuć się spięta lub zaniepokojona. Jeśli się denerwujesz, weź głęboki oddech i przypomnij sobie, że nie ma powodu do strachu. Osoba, z którą rozmawiasz, jest po prostu inną osobą i jeśli tylko pozwolisz sobie na otwartość i szczerość, prawdopodobnie będziecie się świetnie bawić.

Pamiętaj, że oboje jesteście zdenerwowani, gdy idziecie na pierwszą randkę. Wynik tego spotkania zależy bezpośrednio od tego, jak szybko oboje się uspokoicie i przejdziecie do przyjemnej i swobodnej rozmowy.
Pozostał już tylko jeden krok do zorganizowania niezapomnianej randki - zaproś kogoś znajomego lub znajdź partnera, który Ci się spodoba, korzystając z jednego z portali randkowych.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read