Blog

Jak pokonać prokrastynację w związkach

2022-08-13

Jak pokonać prokrastynację w związkach

Prokrastynacja to odkładanie lub opóźnianie czegoś, co wymaga wysiłku lub jest nieprzyjemne. W związkach, prokrastynacja może przybierać różne formy. Ja może być odkładający mieć trudną rozmowę z twój partnerem, zwlekający na planować randkę wieczór, lub unikać robić cokolwiek który mógł kołysać łódź w twój związku.

Wszyscy doświadczyliśmy prokrastynacji w takim czy innym momencie naszego życia. Jest to uczucie odkładania na później czegoś, co wiemy, że powinniśmy zrobić, ale tak naprawdę nie chcemy. A jeśli chodzi o nasze relacje, prokrastynacja może być jeszcze bardziej powszechna. Możemy zwlekać z przeprowadzeniem trudnych rozmów z naszymi partnerami lub z wykonaniem zadań wokół domu, za które jesteśmy odpowiedzialni. Niezależnie od przyczyny, prokrastynacja może mieć poważny wpływ na nasze relacje. W ten blogowym poście, badamy co procrastination jest, znaki że ty lub twój partner jesteście winni ono, swój skutek na twój związku, i niektóre porady na pokonywać je.

Definiowanie prokrastynacji w związkach

Prokrastynacja może definiować jako akt celowego odkładania czegoś, co wiesz, że powinieneś zrobić. W związkach możemy zwlekać z trudnymi rozmowami z partnerem lub z wykonaniem zadań w domu, za które jesteśmy odpowiedzialni. Jakikolwiek może być powód, prokrastynacja może mieć poważny wpływ na nasze związki.

Oznaki, że ty lub twój partner odkładacie na później

Istnieje kilka kluczowych oznak, że ty lub twój partner możecie być winni prokrastynacji w waszym związku. Te zawierają:
-Unika spędzania czasu ze swoim partnerem
-Odwlekanie trudnych rozmów
-Łamie obietnice lub nie wywiązuje się z zobowiązań
-Jest zawsze "zbyt zajęty" dla swojego partnera.

Wpływ prokrastynacji na związki

Prokrastynacja może mieć wiele negatywnych skutków dla naszych związków. Kiedy zwlekamy, możemy:
-Robić napięcia i konflikty z naszym partnerem.
-Przegapić niezbędny czas na budowanie więzi
-Sprawić, że nasz partner poczuje się zaniedbany lub nieważny
-Zniszczyć zaufanie naszego partnera w nas.

Dlaczego odraczamy w związkach

Tam są few różni powody dlaczego możemy zwlekać w nasz związkach. Należą do nich:
-Strach przed konfliktem: Możemy unikać prowadzenia trudnych rozmów z naszym partnerem, ponieważ obawiamy się wywołania kłótni.
-Perfekcjonizm: Możemy próbować robić wszystko sami zamiast delegować zadania, ponieważ chcemy, aby wszystko było idealne.
-Brak czasu: Możemy czuć, że nie mamy wystarczająco dużo czasu na nasz związek z powodu pracy lub innych zobowiązań.

Jak pokonać prokrastynację w związku

Jeśli znajdziesz się prokrastynacji w swoim związku, można zrobić kilka rzeczy, aby go pokonać. Obejmują one:
-Porozmawiaj ze swoim partnerem o swoich obawach: Jeśli czujesz się przytłoczony lub jak nie masz wystarczająco dużo czasu na swój związek, porozmawiaj z partnerem o tym. Być może będzie on w stanie pomóc ci w niektórych obowiązkach lub wygospodarować więcej czasu dla ciebie.
-Ustalaj realistyczne oczekiwania: Jeśli odkładasz coś na później, ponieważ boisz się, że nie będzie to idealne, spróbuj ustawić realistyczne oczekiwania dla siebie. To w porządku, jeśli rzeczy nie są idealne, a twój partner prawdopodobnie doceni twój wysiłek bardziej niż cokolwiek innego.
-Make a plan: Jeśli zwlekasz z konkretnym zadaniem, zrób plan, jak je wykonać. Podziel je na małe kroki, aby było mniej przytłaczające, i ustal dla siebie ostateczny termin.

Techniki unikania prokrastynacji w związkach

Oprócz powyższych wskazówek, istnieje kilka technik, aby uniknąć prokrastynacji w swoim związku. Należą do nich:
-Identyfikacja swoich wyzwalaczy: Co powoduje, że zwlekasz? Kiedy już znasz swoje wyzwalacze, możesz spróbować ich uniknąć lub wymyślić plan radzenia sobie z nimi.
-Praktykowanie współczucia dla siebie: Bądź łagodny dla siebie, jeśli prokrastynujesz. Zaakceptuj, że popełnianie błędów jest normalne i spróbuj się z nich uczyć.
-Prowadzenie dziennika: Zapisywanie swoich myśli i uczuć może pomóc ci zrozumieć, dlaczego zwlekasz i jak to przezwyciężyć.

Jeśli znajdziesz się prokrastynacji w swoim związku, nie rozpaczaj. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby to przezwyciężyć. Porozmawiaj ze swoim partnerem o swoich obawach, ustal realistyczne oczekiwania wobec siebie i stwórz plan, jak załatwić sprawy. Przy odrobinie wysiłku możesz pokonać prokrastynację i mieć zdrowy, szczęśliwy związek.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read