Blog

Jak dodać pikanterii swojemu związkowi

2022-05-14

Jak dodać pikanterii swojemu związkowi

Często zdarza się, że z czasem związki stają się nieświeże i pary wpadają w rutynę. Ale nie martw się, jest wiele sposobów na to, aby przywrócić ekscytację w swoim związku. Możecie próbować nowych rzeczy w sypialni, chodzić na ciekawe randki, a nawet wspólnie podróżować. Możliwości jest nieskończenie wiele. Jeśli więc szukasz sposobu na urozmaicenie swojego związku, oto kilka pomysłów, od których możesz zacząć.

Odłącz się od urządzeń

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby urozmaicić swój związek, jest odłączenie się od urządzeń. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do bycia podłączonymi do naszych telefonów, laptopów i tabletów, że często zapominamy o kontaktach z ludźmi wokół nas. Kiedy ostatnio odłożyłeś telefon i naprawdę porozmawiałeś ze swoim partnerem? Jeśli minęło już trochę czasu, postaraj się robić to częściej. Zdziwisz się, o ile bardziej poczujesz więź.

Wyjdź poza swoją strefę komfortu

Jeśli jesteś w rutynie związku, to prawdopodobnie dlatego, że popadłaś w wygodną rutynę. I choć nie ma nic złego w posiadaniu rutyny, może ona sprawić, że związek stanie się nieco nudny. Aby dodać mu pikanterii, spróbujcie razem zrobić coś, co wykracza poza waszą strefę komfortu. Może to być coś tak prostego, jak wypróbowanie nowej restauracji lub wzięcie udziału w zajęciach tanecznych. Zmuszając się do próbowania nowych rzeczy, nie tylko dodacie waszemu związkowi trochę emocji, ale także dowiecie się więcej o sobie nawzajem.

Regularnie umawiajcie się na randki

Innym świetnym sposobem na urozmaicenie związku jest regularne umawianie się na randki. Kiedy jesteś w długotrwałym związku, łatwo jest pozwolić, aby wieczór randkowy poszedł w zapomnienie, ale ważne jest, aby zachować ten czas tylko dla was dwojga. Niezależnie od tego, czy wybierzecie się na kolację i do kina, czy zostaniecie w domu na wieczór z grami planszowymi, upewnijcie się, że regularnie poświęcacie sobie czas.

Wspólne podróże

Jednym z najlepszych sposobów na urozmaicenie Waszego związku jest wspólne podróżowanie. Nie ma to jak wspólne odkrywanie nowych miejsc i doświadczanie nowych rzeczy. To świetny sposób na budowanie więzi i tworzenie trwałych wspomnień. Jeśli więc szukacie sposobu na urozmaicenie waszego związku, rozważcie wspólne zaplanowanie podróży.

Zarezerwuj pokój w ładnym hotelu

Czasami, aby ożywić związek, wystarczy zmiana scenerii. Jeśli czujesz, że wszystko stało się trochę nieświeże, zarezerwuj na noc pokój w miłym hotelu. Będziecie się czuli tak, jakbyście byli na wakacjach, nawet jeśli mieszkacie w okolicy. Poza tym to świetny pretekst, aby się przebrać i spędzić romantyczną noc razem.

Piszcie do siebie miłosne notatki

Jednym z najprostszych, ale najbardziej skutecznych sposobów na urozmaicenie Waszego związku jest pisanie do siebie miłosnych liścików. To przemyślany sposób na okazanie uczuć, który sprawi, że Twój partner poczuje się kochany i doceniony. Poświęć trochę czasu na napisanie miłej notatki z okazji kolejnej rocznicy, urodzin lub po prostu dlatego, że tak wypada.

Otwarcie komunikujcie się ze sobą

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby utrzymać iskrę w swoim związku, jest otwarte komunikowanie się ze sobą. Jeśli czujesz się niezadowolony lub sfrustrowany, nie chowaj tego w sobie. Porozmawiaj o tym z partnerem. Dzięki otwartej i szczerej komunikacji będziecie w stanie rozwiązać wszelkie problemy i sprawić, że wasz związek będzie silny.

Zaskakujcie się nawzajem

Jednym z najlepszych sposobów na podtrzymanie iskry w związku jest robienie sobie nawzajem niespodzianek. Mogą to być przemyślane prezenty, przypadkowe akty dobroci, a nawet takie drobiazgi, jak ugotowanie kolacji lub zaplanowanie specjalnego wieczoru na randkę. Cokolwiek by to nie było, podjęcie wysiłku, by zrobić coś nieoczekiwanego, z pewnością pomoże utrzymać romans przy życiu.

Odwiedźcie miejsca, które kiedyś oboje kochaliście

Innym świetnym sposobem na podtrzymanie iskry w waszym związku jest ponowne odwiedzenie miejsc, które kiedyś oboje kochaliście. Może to być specjalna restauracja, ulubione miejsce na wakacje lub po prostu miejsce, które ma dla Was wartość sentymentalną. Odświeżając niektóre z Waszych najlepszych wspólnych wspomnień, możecie pomóc utrzymać iskrę przy życiu i sprawić, że Wasz związek będzie silny.

Zaszalejcie

Czasami najlepszym sposobem na podtrzymanie iskry jest po prostu zaszaleć od czasu do czasu. Może to oznaczać zrobienie czegoś spontanicznego, na przykład zarezerwowanie wyjazdu w ostatniej chwili, albo coś tak prostego, jak spróbowanie nowej restauracji czy przeżycie improwizowanej przygody. Może to być coś ekstremalnego, jak skakanie ze spadochronem, albo coś skromniejszego, jak kupno biletów na spektakl. Niezależnie od tego, co to będzie, po prostu bawcie się dobrze i cieszcie się swoim towarzystwem.

Spędzaj czas osobno

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale czasami spędzanie czasu osobno może pomóc w utrzymaniu iskry w związku. Dzieje się tak dlatego, że dzięki temu oboje macie czas, by za sobą zatęsknić i bardziej się nawzajem docenić. Daje też szansę na realizację własnych zainteresowań i hobby, co może uczynić Cię bardziej interesującym i atrakcyjnym dla Twojego partnera. Jeśli więc czujesz, że iskra przygasa, nie bój się poświęcić trochę czasu sobie.

Pozostań niegrzeczny

Jednym z najlepszych sposobów na podtrzymanie iskry w związku jest bycie niegrzecznym. Oznacza to utrzymywanie ekscytujących i zabawnych sytuacji i nie traktowanie siebie zbyt poważnie. Może to oznaczać próbowanie nowych rzeczy w sypialni lub coś tak prostego, jak wysyłanie sobie nawzajem zalotnych SMS-ów lub opowiadanie sprośnych dowcipów. Cokolwiek to będzie, pokaże partnerowi, że nadal się cenicie.

Choć jest wiele różnych rzeczy, które możesz zrobić, by podtrzymać iskrę w swoim związku, najważniejsze jest, by się postarać. Zaskakujcie się nawzajem, odwiedzajcie razem ulubione miejsca, spróbujcie czegoś nowego w sypialni i po prostu dobrze się bawcie. A jeśli wszystko inne zawiedzie, czasami spędzanie czasu osobno może pomóc. Nie bójcie się więc od czasu do czasu zrobić sobie przerwę. Pamiętajcie tylko, aby wrócić do siebie ze świeżym spojrzeniem i nowym szacunkiem dla siebie nawzajem. Przy odrobinie wysiłku możecie utrzymać tę iskrę przy życiu przez wiele lat.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read