Blog

Dlaczego ważne jest, by mieć przyjaciół poza związkiem

2022-06-24

Dlaczego ważne jest, by mieć przyjaciół poza związkiem

Nie jest tajemnicą, że przyjaciele mogą być świetni dla Twojego związku. Mogą służyć wsparciem, radą i uchem, gdy tego najbardziej potrzebujesz. Ale być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że posiadanie przyjaciół poza związkiem może być równie ważne. Oto dlaczego:

 1. Pomaga zachować poczucie własnej wartości. Kiedy jesteś w związku, łatwo jest skupić się na samej relacji i zapomnieć o rzeczach, które sprawiają, że jesteś, no cóż, sobą. Posiadanie przyjaciół poza związkiem pomaga zachować grunt pod nogami i spojrzeć na najważniejsze sprawy w życiu z innej perspektywy.
 2. Daje to szansę na zatęsknienie za partnerem. Gdy stale przebywasz z partnerem, łatwo jest uznać go za coś oczywistego. Ale kiedy masz trochę czasu poza domem, zaczynasz naprawdę za nim tęsknić i doceniać wszystkie małe rzeczy, które dla ciebie robi.
 3. Zapobiega to wypaleniu się związku. Spędzanie czasu z przyjaciółmi sprawia, że nie można ich brać za pewnik. Wypaleniu związkowemu. Spędzanie czasu z przyjaciółmi daje Ci szansę na naładowanie baterii i powrót do związku odświeżonym i gotowym jeszcze bardziej docenić swojego partnera.
 4. Daje wam coś, o czym możecie porozmawiać. Gdy masz odrębne zainteresowania i przyjaciół, zawsze masz coś nowego do wniesienia do związku. Możecie dzielić się opowieściami o swoim dniu, omawiać nowe pomysły i przy okazji dowiadywać się więcej o sobie nawzajem.
 5. Dzięki temu wszystko jest ekscytujące. Jeśli widujesz się z partnerem tylko 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, wszystko może stać się nieco przyziemne. Ale kiedy w twoim życiu pojawiają się inni ludzie i inne zajęcia, możesz przywrócić w swoim związku poczucie ekscytacji.

Ale czy powinniśmy przedstawiać naszych przyjaciół naszym partnerom?

Posiadanie przyjaciół poza związkiem jest bardzo ważne, ale nie oznacza to, że trzeba ich przedstawiać partnerowi. W rzeczywistości często najlepiej jest utrzymywać oddzielne kręgi towarzyskie. W ten sposób można zachować pewne poczucie niezależności i zapobiec ewentualnym dramatom w związku. Jeszcze jedna ważna rada dotycząca tego tematu brzmi: nie zapominaj o swoim partnerze w tym procesie. Spędzanie czasu z przyjaciółmi to świetna sprawa, ale upewnij się, że poświęcasz czas także swojemu związkowi.
W przeciwnym razie Twój partner złapie okropne uczucie - będzie zazdrosny o Twoich przyjaciół!
Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić jego niepewność. Po pierwsze, bardzo ważne jest, aby zapewnić partnera, że związek jest dla niego priorytetem. Daj mu do zrozumienia, że nadal chcesz spędzać z nim czas i uwzględniać go w swoich planach. Można też starać się być bardziej wrażliwym na jego potrzeby i nie zaniedbywać go, gdy jest się z przyjaciółmi. Dobrze jest też unikać mówienia o innych ludziach w sposób, który może sprawić, że partner poczuje się pominięty lub gorszy. Jeśli potrafisz być wyrozumiały i brać pod uwagę uczucia partnera, możesz zapobiec temu, by zazdrość zaszkodziła waszemu związkowi.
Jeśli więc obecnie nie masz żadnych przyjaciół poza swoim związkiem, postaraj się nawiązać kilka przyjaźni z osobami, które nie są związane z twoim partnerem. Pomoże Ci to zachować równowagę w życiu i może potencjalnie poprawić zdrowie Twojego związku.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read