Blog

Dlaczego "mili faceci" kończą jako ostatni w świecie randek (i jak to naprawić)

2022-08-28

Dlaczego

Jako miły facet, prawdopodobnie wielokrotnie mówiono Ci, że musisz zacząć być bardziej asertywny i "samolubny", jeśli chcesz znaleźć sukces w świecie randek. Ale co to tak naprawdę oznacza? I czy naprawdę jest to konieczne?
W tym artykule przyjrzymy się wspólnym powodom, dla których mili faceci kończą ostatni i zaoferujemy wskazówki, jak zmienić swoje podejście i zacząć widzieć lepsze wyniki.

Problem z byciem "miłym facetem"

Więc jesteś miłym facetem. Trzymasz drzwi otwarte dla ludzi, zawsze mówisz "proszę" i "dziękuję" i zawsze jesteś chętny, by podać pomocną dłoń. Ale wydaje się, że panie nie są tak zainteresowane tobą z jakiegoś powodu.
Co się dzieje? To proste - wpadasz w pułapkę bycia miłym facetem. I jak się okazuje, bycie zbyt miłym może w rzeczywistości mieć odwrotny skutek od tego, na co liczysz.
Nie pokazujesz żadnej ze swoich osobowości, gdy jesteś miłym facetem, i nie pozwalasz, aby twoje prawdziwe kolory świeciły przez, a w rezultacie natkniesz się na mdłe i nieciekawe. Kobiety są przyciągane do mężczyzn, którzy mają silne osobowości i którzy wiedzą, czego chcą w życiu.
Jak więc możesz to naprawić? Pierwszym krokiem jest zacząć być sobą. Bądź autentyczny, bądź autentyczny i pozwól pokazać swoją osobowość. A jeśli chodzi o randki, przestań tak bardzo starać się ją zadowolić i skup się na tym, aby zadowolić siebie zamiast tego.

Czego kobiety naprawdę chcą od partnera

Jeśli chodzi o to, czego kobiety chcą w partnerze, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.
Kobiety nie chcą być "stawiane na piedestale". Możesz myśleć, że będąc miłym i dostosowując się, pokazujesz jej, jak bardzo ci zależy, ale wszystko, co naprawdę robisz, sprawia, że czuje się uduszona. Kobiety chcą kogoś, kto będzie traktował je jak równe sobie, a nie kogoś, kto będzie je czcił z boku.
Kolejna rzecz, którą musisz wiedzieć? Granie "trudnego do zdobycia" nie działa. W rzeczywistości robi to dokładnie odwrotnie. Kiedy zaczniesz wstrzymywać uwagę lub wycofywać się z rozmów, ona zacznie być ciekawa tego, co robisz. I zanim się zorientujesz, ona będzie gonić za tobą.
Na koniec, kobiety chcą, abyś był trochę samolubny. Nie chcą, abyś stawiał ich potrzeby ponad swoje własne, ale chcą, abyś zapewnił, że twoje potrzeby są również zadbane. Więc śmiało, weź tę weekendową wycieczkę z kumplami lub złap ten późno nocny mecz - tylko upewnij się, że ona wie, że zawsze jest najwyższym priorytetem w twoim życiu.

Różnica między byciem miłym a byciem popychadłem

Jeśli jesteś miłym facetem, można wybaczyć Ci myślenie, że bycie uprzejmym i dobre traktowanie kobiet da Ci to, czego chcesz. Niestety, to nie jest takie proste.
W świecie randek, bycie miłym jest często mylone z byciem popychadłem. A kobiety widzą to doskonale. Chcą silnego, zdecydowanego mężczyzny, który wie, czego chce.
Więc jak możesz stać się takim mężczyzną? Nie będzie to łatwe, ale na pewno możliwe do wykonania. Musisz zacząć od stania w obronie siebie i nauczenia się, jak mówić "nie". Musisz również wiedzieć, jak przejąć kontrolę nad sytuacją i podejmować decyzje w oparciu o to, co TY chcesz, a nie co inni chcą od ciebie.
To nie będzie łatwe, ale jeśli jesteś gotów włożyć pracę, można zdecydowanie odwrócić rzeczy i zakończyć pierwszy w świecie randek.

Jak być asertywnym bez bycia palantem

Możesz się zastanawiać, jak możesz być bardziej asertywny, nie stając się szarpnięciem. Cóż, wszystko polega na osiągnięciu równowagi. Chcesz być stanowczy i jasny w swojej komunikacji bez bycia niegrzecznym lub nachalnym.
Oto kilka wskazówek, które mogą ci pomóc:
1. Upewnij się, że jasno określasz, czego chcesz.
2. Stań w obronie siebie, ale bądź skłonny do kompromisu.
3. Bądź pełen szacunku dla uczuć drugiej osoby.
4. Zachowaj spokój i opanowanie, nawet gdy sprawy stają się trudne.
5. Używaj raczej stwierdzeń typu "ja" niż "ty".
Jeśli opanujesz sztukę asertywności, będziesz na dobrej drodze do udanych relacji z ludźmi w Twoim życiu.

Korzyści z bycia "miłym facetem"

Oto rzecz: bycie miłym facetem ma wiele korzyści. Na początek sprawi, że będziesz bardziej lubiany, ludzie będą chcieli być wokół ciebie bardziej, a także będziesz postrzegany jako bardziej godny zaufania i wiarygodny.
Ale bycie miłym facetem może również zaszkodzić ci w świecie randek. Kobiety często postrzegają miłych facetów jako nudnych lub słabych i nie zawsze są postrzegane jako "męskie" wystarczająco. Jak więc możesz to naprawić?
Pierwszym krokiem jest przestać tak bardzo starać się zadowolić wszystkich. Bądź sobą i skup się na prowadzeniu szczerych rozmów z kobietami, którymi jesteś zainteresowany. Po drugie, upewnij się, że raz na jakiś czas pokażesz swoją asertywną stronę. Kobiety kochają mężczyzn, którzy wiedzą czego chcą i nie boją się po to sięgać. Na koniec, bądź pewny siebie. Nikt nie jest doskonały, ale jeśli wierzysz w siebie, to kobiety też zaczną w Ciebie wierzyć.

Jak w pełni wykorzystać swoje życie randkowe

Randki mogą być wyzwaniem, zwłaszcza gdy masz wrażenie, że robisz wszystko "jak należy", a nadal nie możesz złapać dystansu. Łatwo jest się obwiniać lub czuć, że nie jesteś wystarczająco dobry, ale prawdziwym problemem może być twoje podejście do randek.
Kluczem do sukcesu w świecie randek jest zrozumienie, że "mili faceci" kończą ostatni. Aby znaleźć trwałą miłość, musisz zacząć być bardziej asertywny i nauczyć się stawać w obronie siebie.
Nie bój się postawić siebie tam i iść po to, co chcesz. Przy odrobinie praktyki, będziesz w stanie przełamać formę i zacząć znajdować sukces w świecie randek.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read