Blog

Czy męska depilacja woskiem jest normalna? Co najbardziej zaskakuje kobiety w tej kwestii?

2022-11-16

Czy męska depilacja woskiem jest normalna? Co najbardziej zaskakuje kobiety w tej kwestii?

Szacuje się, że 40% amerykańskich mężczyzn regularnie usuwa włosy z ciała, a liczba ta w ostatnich latach stale rośnie. Wielu mężczyzn decyduje się na woskowanie lub golenie ze względów estetycznych, ale z depilacji mogą płynąć także inne korzyści. Na przykład, niektórzy mężczyźni uważają, że dzięki temu czują się czyściej i bardziej zadbani, a inni lubią, gdy ich mięśnie wyglądają na bardziej zarysowane. Jeszcze inni lubią to uczucie!
Co ciekawe, depilacja męska to nie tylko trend w Stanach Zjednoczonych. Mężczyźni na całym świecie włączają się do akcji, a niektórzy decydują się nawet na pełną depilację brazylijską. W wielu częściach świata męska depilacja woskiem jest postrzegana jako zwyczajna, a nawet uważana za atrakcyjną.
Istnieją pewne różnice w miejscach, w których mężczyźni wolą usuwać włosy. W Europie i Ameryce Południowej, na przykład, nie jest niczym niezwykłym, że mężczyźni depilują się na całym ciele, w tym na klatce piersiowej, plecach i pośladkach. W Stanach Zjednoczonych natomiast większość mężczyzn skupia się na depilacji klatki piersiowej i pleców.

Co kobiety myślą o włosach na ciele mężczyzny?

Co więc myślą o tym wszystkim kobiety? Wiele z nich jest wręcz zaskoczonych tym, jak powszechna stała się męska depilacja woskiem. W jednym z ostatnich badań stwierdzono, że prawie 60% kobiet jest zaskoczonych faktem, że tak wielu mężczyzn usuwa włosy z ciała.
Ale skąd to zaskoczenie? Cóż, może to być spowodowane tym, że wiele kobiet nie spodziewa się, że mężczyźni będą dbać o swój wygląd w taki sam sposób jak one. W końcu, czyż nie jest ogólnie przyjęte, że to kobiety powinny się przejmować tym, jak wyglądają?
Co ciekawe, coraz więcej kobiet faktycznie zaczyna doceniać zalety mężczyzny, który dba o swój wygląd. W rzeczywistości, niedawne badanie wykazało, że prawie 70% kobiet powiedziało, że uważają mężczyzn, którzy pielęgnują siebie za bardziej atrakcyjnych.

Oto obszary męskiego ciała, które powinny być depilowane, w oparciu o opinie kobiet: Klatka piersiowa, plecy, ramiona, pośladki, ramiona i nogi.

Korzyści dla mężczyzn

Oprócz względów estetycznych, niektóre korzyści zdrowotne mogą również pochodzić z męskiej depilacji woskiem. Na przykład, usuwanie włosów na ciele może pomóc zmniejszyć gromadzenie się potu i bakterii, co może prowadzić do nieprzyjemnego zapachu ciała. Może również pomóc w zapobieganiu wrastającym włoskom, które mogą być bolesne i nieestetyczne.
Ale przypominamy - jesteśmy ekspertami od randek. Depilacja męska ma jeszcze jedną zaletę: pewność siebie. Jeśli będziesz dobrze wyglądał, będziesz się dobrze czuł, a to będzie widoczne na randce. Pewność siebie jest kluczem do udanego związku, więc dlaczego nie zacząć tak, jak zamierzasz? A jeśli seks oralny i rimming znajdują się wysoko na liście twoich priorytetów, męska depilacja jest doskonałym sposobem na przygotowanie się do tych czynności.

Wyniki

No i proszę! Męska depilacja woskiem staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, a kobiety zdecydowanie zwracają na to uwagę. Jeśli myślisz o tym, aby spróbować, to polecamy! Możesz być po prostu zaskoczony tym, jak bardzo Ci się to spodoba.
Kiedy już się oczyścisz, możesz zaplanować zaczepienie jakiegoś puszczalskiego samotnika, którego znajdziesz na jednym z najlepszych serwisów randkowych hookup.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read