Blog

Co to jest związek otwarty?

2022-04-16

Co to jest związek otwarty?

Co to jest związek otwarty?

Związek otwarty to taki, w którym obie osoby mogą spotykać się i umawiać na randki z innymi osobami. Ten rodzaj związku jest często uzgadniany przez oboje partnerów. Może jednak zostać uznany za zdradę, jeśli jedno z partnerów się na niego nie zgadza. Istotna różnica między związkami poliamorycznymi a otwartymi polega na tym, że osoby poliamoryczne są zwykle bardziej emocjonalnie zaangażowane w swoich licznych partnerów. Z kolei osoby pozostające w związkach otwartych są zazwyczaj mniej przywiązane emocjonalnie.

Jakie są korzyści z otwartych związków?

Otwarte związki mogą być świetnym sposobem na odkrywanie nowych rzeczy ze swoim partnerem i dodawanie ekscytacji do waszego związku. Można przywrócić iskrę, która kiedyś była w związku z partnerem, a teraz zniknęła. Zanim jednak zaczniesz spotykać się z innymi ludźmi, musisz upewnić się, że oboje zgadzacie się co do tego, co jest dla Was wygodne.

Jakie są wyzwania związane z otwartymi związkami?

Jednym z wyzwań związanych z otwartymi związkami jest to, że mogą być one trudne do utrzymania. Aby otwarty związek mógł funkcjonować, oboje partnerzy muszą sobie ufać oraz otwarcie i szczerze mówić o swoich działaniach. Innym wyzwaniem jest to, że otwarte związki mogą być skomplikowane i nieuporządkowane. Głównym wyzwaniem jest jednak zazdrość. Radzenie sobie z uczuciem zazdrości, gdy partner dąży do seksualnych lub emocjonalnych związków z innymi ludźmi, może być wyzwaniem.

Skąd wiadomo, czy otwarty związek jest dla nas odpowiedni?

Jeśli pociągają cię inne osoby, ale jednocześnie nie chcesz stracić partnera lub sprawić mu bólu, możesz rozważyć przedyskutowanie tego z nim. Należy jednak zachować ostrożność. Niektórzy ludzie mogą być zbyt wrażliwi, gdy chodzi o takie tematy. Zwracaj uwagę na sygnały świadczące o tym, że Twojego partnera pociągają również inne osoby, a jeśli je zauważysz, zrób pierwszy ostrożny krok.

Otwarte związki mogą być świetną zabawą i mogą dawać dużo wolności, ale upewnij się, że oboje nie macie nic przeciwko temu, aby nie zranić uczuć drugiej osoby.

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read