Blog

Co to jest związek otwarty?

2022-04-16

Co to jest związek otwarty?

Co to jest związek otwarty?

Związek otwarty to taki, w którym obie osoby mogą spotykać się i umawiać na randki z innymi osobami. Ten rodzaj związku jest często uzgadniany przez oboje partnerów. Może jednak zostać uznany za zdradę, jeśli jedno z partnerów się na niego nie zgadza. Istotna różnica między związkami poliamorycznymi a otwartymi polega na tym, że osoby poliamoryczne są zwykle bardziej emocjonalnie zaangażowane w swoich licznych partnerów. Z kolei osoby pozostające w związkach otwartych są zazwyczaj mniej przywiązane emocjonalnie.

Jakie są korzyści z otwartych związków?

Otwarte związki mogą być świetnym sposobem na odkrywanie nowych rzeczy ze swoim partnerem i dodawanie ekscytacji do waszego związku. Można przywrócić iskrę, która kiedyś była w związku z partnerem, a teraz zniknęła. Zanim jednak zaczniesz spotykać się z innymi ludźmi, musisz upewnić się, że oboje zgadzacie się co do tego, co jest dla Was wygodne.

Jakie są wyzwania związane z otwartymi związkami?

Jednym z wyzwań związanych z otwartymi związkami jest to, że mogą być one trudne do utrzymania. Aby otwarty związek mógł funkcjonować, oboje partnerzy muszą sobie ufać oraz otwarcie i szczerze mówić o swoich działaniach. Innym wyzwaniem jest to, że otwarte związki mogą być skomplikowane i nieuporządkowane. Głównym wyzwaniem jest jednak zazdrość. Radzenie sobie z uczuciem zazdrości, gdy partner dąży do seksualnych lub emocjonalnych związków z innymi ludźmi, może być wyzwaniem.

Skąd wiadomo, czy otwarty związek jest dla nas odpowiedni?

Jeśli pociągają cię inne osoby, ale jednocześnie nie chcesz stracić partnera lub sprawić mu bólu, możesz rozważyć przedyskutowanie tego z nim. Należy jednak zachować ostrożność. Niektórzy ludzie mogą być zbyt wrażliwi, gdy chodzi o takie tematy. Zwracaj uwagę na sygnały świadczące o tym, że Twojego partnera pociągają również inne osoby, a jeśli je zauważysz, zrób pierwszy ostrożny krok.

Otwarte związki mogą być świetną zabawą i mogą dawać dużo wolności, ale upewnij się, że oboje nie macie nic przeciwko temu, aby nie zranić uczuć drugiej osoby.

Inne artykuły na naszym Blogu