Blog

Co robić po seksie: Przewodnik dla lepszych relacji

2022-10-10

Co robić po seksie: Przewodnik dla lepszych relacji

Po seksie możesz zrobić kilka rzeczy, aby wzmocnić swój związek i upewnić się, że doświadczenie jest pozytywne dla was obojga. 
Po pierwsze i najważniejsze, wyrażenie wdzięczności swojemu partnerowi jest niezbędne. Proste "dziękuję" może przejść długą drogę, aby twój partner poczuł się doceniony. Oto kilka innych pomysłów, które polecamy.

Porozmawiajcie o tym, co wam się podobało

Co ci się w tym podobało? Poważnie, zatrzymaj się na chwilę i pomyśl o tym. Jakie były twoje ulubione momenty?
Rozmowa o dobrych rzeczach to świetny sposób na zbudowanie fundamentu pod lepszy związek. Nie tylko czujesz się bliżej swojego partnera po podzieleniu się czymś intymnym, takim jak seks, ale także poznajesz go głębiej.
Wszystko zależy od komunikacji, ludzie.

Przytulanie

Przytulanie się po seksie to świetne uczucie, prawda? To sposób na fizyczne i emocjonalne połączenie się z partnerem. Dodatkowo uwalnia oksytocynę, która czasami nazywana jest "hormonem przytulania".
Kiedy się przytulasz, otrzymujesz wszystkie te wspaniałe korzyści i więcej. Wzmacniasz swój związek, wzmacniasz więź i pogłębiasz połączenie. Dlaczego więc nie spróbować?

Przekąska

Po seksie to świetny czas na relaks i cieszenie się wzajemnym towarzystwem. Niektórzy ludzie lubią się przytulać, inni rozmawiać, ale moją ulubioną rzeczą jest przekąska.
Może to brzmi głupio, ale przekąski pomagają zasilić ciało i umysł. Są świetnym sposobem, aby pokazać swojemu partnerowi, że jesteś zainteresowany ich dobrym samopoczuciem. Odrobina czułości po seksie może przejść długą drogę.
Dlaczego więc nie przygotować razem szybkiej przekąski? To świetny sposób na stworzenie więzi i utrzymanie poziomu energii, abyście mogli cieszyć się resztą nocy!

Weźcie razem prysznic

Ten jest całkiem prosty - weźcie razem prysznic. Jest to świetny sposób na relaks i odprężenie po seksie, a także może pomóc wzmocnić wasz związek.
Wspólny prysznic pozwala wam na ponowne połączenie się ze sobą w naprawdę intymny sposób. Dodatkowo, jest to po prostu zwykła zabawa. Dlaczego więc nie spróbować?

Zaczerpnij świeżego powietrza

Po seksie zawsze dobrze jest zaczerpnąć świeżego powietrza. Nie musisz iść daleko, ale szybki spacer wokół bloku załatwi sprawę. Nie tylko pomaga to oczyścić głowę i daje szansę na ponowne połączenie się ze sobą i porozmawiać o fantastycznym czasie, który właśnie mieliście.

Zróbcie sobie nawzajem masaż

Jedną rzeczą, którą można zrobić po seksie daje sobie nawzajem masaż. Jest to świetny sposób na relaks i połączyć się z partnerem.
Plus, to czuje się fantastycznie. Więc dlaczego nie spróbować? Oto kilka wskazówek, które pomogą ci zacząć:

 • Upewnij się, że pokój jest ciepły i słabo oświetlony, co pomoże ustawić nastrój.
 • Użyj lekkiego olejku lub balsamu do masażu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci przesuwać dłonie po skórze partnera.
 • Zacznij od pleców, przechodząc do ramion i szyi.
 • Nie spiesz się i bądź delikatny. Nie chcesz przecież zestresować swojego partnera!
 • Używaj okrężnych ruchów, długich pociągnięć i lekkich jak piórko dotknięć.
 • Kiedy skończysz, przytul się do swojego partnera i obejmij go.

Zastanów się nad doświadczeniem

Właśnie uprawialiście seks. Gratulacje! Ale zabawa nie kończy się na tym. Teraz nadszedł czas, aby zastanowić się nad tym doświadczeniem i wyciągnąć z niego wnioski.
Pomyślcie o tym, co poszło dobrze, a co nie poszło tak dobrze. Jakie były wasze ulubione momenty? Co podobało Ci się w występie Twojego partnera? I co oboje moglibyście zrobić, aby następnym razem doświadczenie było jeszcze lepsze?
Otwarta i szczera rozmowa po seksie to świetny sposób na wzmocnienie waszego związku i zapewnienie, że jesteście zadowoleni ze strony seksualnej.

Plan na następny raz

Dobrym pomysłem jest również omówienie przyszłych planów i tego, co chcielibyście zrobić następnym razem. Pomoże to zbudować napięcie seksualne i utrzyma rzeczy interesujące. Ważne jest również, aby upewnić się, że oboje partnerzy są na tej samej stronie w odniesieniu do seksu, co pomoże uniknąć wszelkich niezręczności lub zranionych uczuć.
Pomocne może być ustalenie pewnych podstawowych zasad przed rozpoczęciem. Na przykład, możecie chcieć uzgodnić, jak często będziecie uprawiać seks, jaki rodzaj seksu będziecie uprawiać i z czym czujecie się komfortowo. Możecie również porozmawiać o wszelkich fantazjach i pragnieniach, które macie. Pomoże to zapewnić, że oboje partnerzy dostaną to, czego chcą z relacji.
Po ustaleniu tych wytycznych, nadszedł czas, aby zacząć planować swoje następne spotkanie seksualne. Upewnij się, że utrzymujesz rzeczy świeże i ekscytujące, próbując nowych rzeczy. To pomoże utrzymać iskrę żywą w twoim związku. 

Wniosek

Seks jest potężnym sposobem na związanie się ze swoim partnerem, ale nie jest to jedyna rzecz, którą możesz zrobić, aby poprawić swój związek. Oto osiem rzeczy, które możesz zrobić, aby twój związek był silniejszy.
1. Rozmawiaj o swoich uczuciach.
2. Spędzaj czas razem poza sypialnią.
3. Połączcie się ze sobą na głębszym poziomie.
4. Okazujcie sobie miłość i czułość publicznie.
5. Wygospodaruj czas dla siebie nawzajem.
6. Bądźcie ze sobą otwarci i szczerzy.
7. Wspierajcie się nawzajem na dobre i na złe.
8. Cieszcie się wzajemnie swoim towarzystwem.

Przy odrobinie wysiłku możesz sprawić, że twoje następne doświadczenie seksualne będzie jeszcze lepsze niż ostatnie.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read