Blog

Co należy, a czego nie należy robić podczas randki z partnerem biseksualnym

2022-06-14

Co należy, a czego nie należy robić podczas randki z partnerem biseksualnym

Biseksualizm jest często postrzegany jako tabu, ale w rzeczywistości jest to bardzo naturalna i powszechna orientacja seksualna. Pomimo negatywnego piętna otaczającego biseksualizm, umawianie się z kimś, kogo pociągają obie płcie, może być satysfakcjonującym i spełniającym doświadczeniem. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, umawiając się z biseksualnym partnerem:

  1. Bądź otwarty i akceptujący. Jedną z najważniejszych rzeczy w każdym związku jest komunikacja, zwłaszcza gdy umawiasz się z kimś biseksualnym. Ważne jest, aby być otwartym i akceptującym seksualność partnera i zrozumieć, że jego pociąg do obu płci nie jest wyborem.
  2. Bądź cierpliwy. Pogodzenie się z własną seksualnością może zająć partnerowi trochę czasu, dlatego ważne jest, aby być cierpliwym, gdy wszystko sobie poukłada. Naciskanie na niego lub próby narzucenia mu jakiejś etykiety mogą tylko utrudnić mu życie.
  3. Bądź szczery wobec siebie i partnera. Bardzo ważne jest także, aby być uczciwym wobec siebie i partnera w kwestii swoich uczuć i oczekiwań. Jeśli nie czujesz się komfortowo, spotykając się z kimś biseksualnym, najlepiej od początku powiedz o tym otwarcie. To samo dotyczy Twojego partnera - jeśli nie jest gotowy, by ujawnić się przed przyjaciółmi i rodziną, uszanuj jego wolę i nie naciskaj na niego.
  4. Może pojawić się zazdrość. To naturalne, że odczuwasz zazdrość, gdy twój partner jest atrakcyjny dla kogoś innego, ale ważne jest, aby ufać, że nadal chce być z tobą. Jeśli nie możesz sobie poradzić z myślą, że partner jest z kimś innym, to randki z biseksualnym partnerem mogą nie być dla Ciebie.
  5. Zadawanie pytań jest w porządku. Jeśli coś cię ciekawi, nie bój się pytać o to swojego partnera. Powinien on chętnie odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc ci lepiej zrozumieć swoją seksualność.
  6. Nie zakładaj. Nie należy zakładać, że tylko dlatego, że kogoś pociągają osoby o różnych płciach, automatycznie nie będzie on tolerował żadnych aktów seksualnych. Na przykład nie powinieneś sądzić, że osoba bi będzie się zgadzać na trójkąty tylko dlatego, że jest bi. Może chcieć trójkąta. Może też nie. Kluczem jest komunikacja i wzajemne sprawdzanie się, zanim przyjmie się jakiekolwiek założenia.

Jeśli szukasz partnera o otwartym umyśle i żądnego przygód, to randka z biseksualistą może być dla ciebie idealnym wyborem! Randki z biseksualnym partnerem mogą być satysfakcjonującym i spełniającym doświadczeniem, ale ważne jest, aby zachować otwarty umysł i otwarcie się komunikować. Jeśli uda ci się to osiągnąć, na pewno będziesz mieć udany związek.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu