Blog

9 najważniejszych zasad "Przyjaciół z korzyściami

2022-09-03

9 najważniejszych zasad

Jeśli chodzi o Friends with Benefits, jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chcesz, aby układ działał dla obu stron.
Musisz mieć jasność co do tego, czego każda z osób oczekuje od związku, i to jest miejsce, w którym wyznaczanie granic jest przydatne. Musisz także szanować siebie nawzajem i utrzymywać otwartą komunikację.
W tym artykule, przejdziemy przez 10 najlepszych zasad Friends with Benefits. Przestrzegając tych zasad, będziesz w stanie utrzymać zdrowy i szczęśliwy związek ze swoim przyjacielem z korzyściami.

Zasada #1: Zachowaj swobodę

Jak w każdym innym związku, istnieją pewne podstawowe zasady, które należy przestrzegać w odniesieniu do przyjaciół z korzyściami. Zasada nr 1 to zachowanie swobody, nie mówienie o swoich uczuciach i nie przywiązywanie się emocjonalnie do siebie.
Ważne jest również, aby jasno określić, czego chcecie od tego układu. Czy szukasz tylko niezobowiązującej znajomości, czy chcesz czegoś więcej? Sprawy mogą się szybko posypać, jeśli nie jesteście po tej samej stronie.

Zasada #2: Ustalcie kilka podstawowych zasad

Ty i twój przyjaciel z korzyściami powinniście uzgodnić kilka podstawowych zasad zanim zaczniecie się spotykać. 
Ważne jest, abyście byli po tej samej stronie w kwestii seksu, np. jak często będziecie się widywać, jeśli jesteście na wyłączność, i jaki rodzaj aktywności seksualnej jest dla was wygodny.

Zasada nr 3: Zachowaj otwarte opcje

Zasada nr 3 jest wszystko o utrzymaniu opcji otwarte. Pamiętaj, że jest to sytuacja bez zobowiązań, więc nie chcesz się zbytnio przywiązywać do swojego FWB.
Bądź otwarty na spotykanie się z innymi ludźmi i utrzymuj swoją komunikację z FWB lekką i swobodną. W ten sposób oboje pozostaniecie szczęśliwi i spełnieni.

Zasada #4: Nie bądź zazdrosny

Więc ty i twój przyjaciel z korzyściami dogadujecie się świetnie. Oboje cieszycie się niezobowiązującym seksem i żadne z was nie szuka niczego więcej. Ale pewnego dnia, ni stąd ni zowąd, twój przyjaciel zaczyna być zazdrosny. Zadaje pytania typu: "Dlaczego zawsze spędzasz czas z innymi ludźmi?" lub "Z kim rozmawiałeś przez telefon?".
Co zrobić w takiej sytuacji? Cóż, zasada numer cztery to nie być zazdrosnym. Jeśli twój przyjaciel zaczyna robić się zaborczy, to czas zakończyć ten układ i iść dalej. Utrzymuj wszystko na luzie i bez dramatów, unikając wszelkich sytuacji, które mogłyby wywołać zazdrość lub konflikt.

Zasada nr 5: Zachowaj fizyczność

Zasada numer 5 polega na tym, aby utrzymać go fizycznie. Oznacza to, że powinieneś zachować część seksualną swojego związku z przodu i w centrum. Nie ma potrzeby długich rozmów, nie ma potrzeby głębokich emocji. Po prostu utrzymuj rzeczy proste i fizyczne.
Może się to wydawać bez sensu, ale jest to zasada, o której wielu ludzi zapomina. Zaczynają owijać się w emocjonalną stronę rzeczy i zanim się zorientują, są w pełnym związku. A jak wszyscy wiemy, związki mogą być niechlujne i skomplikowane.
Więc jeśli szukasz, aby utrzymać rzeczy proste, trzymać się podstaw i zachować rzeczy fizyczne. Podziękujesz sobie później.

Zasada #6: Bądź szczery

Jeśli chcesz, aby twój układ friends with benefits szedł gładko, musisz być ze sobą szczery. Oznacza to bycie szczerym w kwestii swoich uczuć i oczekiwań.
Ważne jest, aby pamiętać, że jest to związek oparty na wzajemnej wygodzie, więc nie oczekuj zbyt wiele od swojego przyjaciela z korzyściami. I nie bądź zbyt nachalny - pamiętaj, że nie jesteś w zaangażowanym związku.
Jeśli oboje potraficie trzymać się tych zasad, macie zagwarantowany zabawny i swobodny związek, który nie będzie wiązał się z dramatem czy bólem serca.

Zasada #7: Nie zbliżaj się za bardzo

Być może myślisz: "cóż, to wszystko brzmi świetnie, ale jak mogę się upewnić, że nie zbliżę się zbytnio do mojego przyjaciela i nie zrujnuję przyjaźni?". Zasada #7 polega na utrzymywaniu dystansu.
Pamiętaj, że całym punktem tego układu jest uniknięcie zranienia. Nie spędzaj więc całego swojego czasu z przyjaciółmi i nie pozwól sobie na zakochanie się w nich. Utrzymuj rzeczy lekkie i beztroskie, a będzie dobrze.

Zasada #8: Bądź dyskretna

Powinieneś również być dyskretny, jeśli chodzi o swoich przyjaciół z korzyściami. Nie mów wszystkim, których znasz o swoim układzie - to skomplikuje sprawy.
I nie zaczynaj chwalić się swoim znajomym, jak wspaniałe jest twoje życie seksualne teraz, gdy masz układ FWB. Uwierz mi, oni nie chcą tego słuchać. Cały punkt tego rodzaju relacji jest utrzymanie rzeczy w tajemnicy.
Więc bądź dyskretny, a będziesz mógł cieszyć się swoim przyjacielem z korzyściami bez żadnych dramatów i komplikacji.

Zasada nr 9: Ciesz się sobą

W końcu jesteś gotowy, aby wypróbować układ friends-with-benefits i jesteś podekscytowany! Ale zanim za bardzo się rozpędzisz, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać.
Po pierwsze i najważniejsze, baw się dobrze! To powinno być zabawne, beztroskie doświadczenie dla was obojga. Jeśli zaczyna się czuć jak zbyt wiele pracy, lub jeśli któryś z was czuje się nieswojo, nadszedł czas, aby zadzwonić to quits.
Kolejna rzecz, o której należy pamiętać? Nie zapominaj o swoich pozostałych przyjaciołach! To, że jesteś zaangażowany w sytuację friends-with-benefits nie oznacza, że nie możesz nadal spędzać z nimi czasu. W rzeczywistości, zalecam regularne planowanie grupowych spotkań, aby nie stać się zbyt ciasnym ze swoim FWB.

Gdzie znaleźć Friend with Benefits?

Teraz, gdy znasz 9 najważniejszych zasad Friends with Benefits, nadszedł czas, aby znaleźć kogoś, z kim można wejść w układ. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby to zrobić.

Jeśli pracujesz w biurze, spróbuj zaprosić kogoś na kawę lub napoje po pracy. Jest to świetny sposób, aby poznać kogoś lepiej, i można zmierzyć jego zainteresowanie w swobodnym związku.
Inną opcją są randki online. Istnieje wiele stron internetowych i aplikacji, które są przeznaczone dla ludzi szukających przyjaciół z korzyścią. Pamiętaj tylko, aby być szczerym co do swoich oczekiwań i nie marnuj niczyjego czasu, jeśli nie szukasz tego samego.

Wreszcie, zawsze możesz spróbować szczęścia w barze lub klubie. Jeśli widzisz kogoś, kto jest zainteresowany, podejdź i zacznij z nimi rozmawiać. Bądź flirty, i zobaczyć, czy oni odpowiedzieć w rodzaju. Jeśli wydają się być otwarci na pomysł niezobowiązującego związku, to być może znalazłeś sobie przyjaciela z korzyściami.

Bez względu na to, jak znajdziesz kogoś, po prostu przestrzegaj 9 najlepszych zasad Friends with Benefits, a na pewno będziesz się świetnie bawić. Dzięki za przeczytanie, i powodzenia!

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read