Blog

7 Randkowych Klisz, które powinieneś znać, aby Twoja pierwsza randka była ponad jej oczekiwaniami

2022-08-17

7 Randkowych Klisz, które powinieneś znać, aby Twoja pierwsza randka była ponad jej oczekiwaniami

Pamiętasz jak rozpocząłeś swoją znajomość z nią od niekonwencjonalnego zwrotu na jednym z portali randkowych, z których korzystasz? Od tego czasu minęło trochę czasu, a Ty zdołałeś utrzymać jej zainteresowanie Twoją osobą i nie tylko utrzymać - ale doprowadzić ją do momentu pierwszej randki. I teraz zastanawiasz się - jak sprawić, aby ta randka zapadła jej w pamięć, aby utwierdziła się w przekonaniu, że nie jesteś taki jak wszyscy.... jesteś wyjątkowy?

Mam nadzieję, że rozumiesz, że myślenie tylko w takich kliszach: zaproś do restauracji, przyjdź na czas, czysty i atrakcyjnie ubrany.... jest jak nadzieja, że na internetowym portalu randkowym uda Ci się zwrócić czyjąś uwagę frazą "Cześć, jak się masz?". Dlatego najlepsze serwisy randkowe oferują wbudowany pomocnik, który pomaga rozpocząć rozmowę z nieznajomym w niestandardowy sposób.

Dlatego w tym blogu omówimy, jak zorganizować pierwszą randkę powyżej jej oczekiwań.

1. Po pierwsze, obalmy mit, że pierwsza randka powinna odbyć się w restauracji. Nie zawsze tak jest. Jeśli poznaliście się na przygodowym portalu randkowym, być może Wasza pierwsza rzeczywista randka będzie przyjemniejsza, jeśli odbędzie się na łonie natury - podczas pieszych wędrówek, jazdy na rowerze czy uprawiania sportów wodnych.

2. Drugim mitem do obalenia jest to, że na pierwszą randkę trzeba wydać dużo pieniędzy. Wszystko zależy od tego, na czym opiera się Wasz związek - na wartościach materialnych czy na kompatybilności intelektualnej. Jeśli jesteście pewni, że Wasz związek nie sprowadza się do dobrobytu finansowego, to możecie zaoszczędzić na pierwszej randce i pójść na spacer do parku lub ugotować wspólnie obiad.

3. Kolejny komunał mówi, że pierwsza randka powinna trwać nie dłużej niż 2-3 godziny. Niekoniecznie jest to prawdą. Jeśli dobrze się ze sobą czujecie i rozmowa płynie, to dlaczego nie przedłużyć randki?

4. Czwartym banałem jest to, że na pierwszej randce powinniście mówić o sobie i swoich zainteresowaniach. Owszem, jest to niezbędne, aby lepiej się poznać, ale postaraj się skupić na niej. Porozmawiaj o jej zainteresowaniach, hobby i o tym, co robi w wolnym czasie. Postaraj się znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia.

5. Piątą kliszą jest to, że powinieneś unikać rozmów o polityce i religii na pierwszej randce. Jest to prawda, ale tylko do pewnego stopnia. Jeśli czujesz, że jesteś na tej samej długości fali ze swoją rozmówczynią i jest ona zainteresowana rozmową na kontrowersyjne tematy, to śmiało.

6. Szóstą kliszą jest to, że nigdy nie powinieneś rozmawiać o swoim byłym na pierwszej randce. Jest to zdecydowanie prawda. Nie ma nic gorszego niż mówienie o swoich poprzednich związkach na pierwszej randce, a to tylko sprawi, że ona pomyśli, że nie jesteś nad swoim ex i nie jesteś gotowy na nowy związek.

7. A siódmą i ostatnią kliszą jest to, że na pierwszej randce powinieneś unikać rozmów o seksie. Jest to również prawda, ale tylko do pewnego stopnia. Jeśli czujesz, że napięcie seksualne między wami jest zbyt silne i nie będziecie w stanie nad sobą zapanować, lepiej zmienić temat rozmowy lub zakończyć randkę wcześniej niż planowano.

Jak widać, istnieje wiele komunałów dotyczących pierwszych randek, ale nie wszystkie są prawdziwe. Najważniejsze to być sobą i starać się, aby randka była jak najbardziej komfortowa i przyjemna dla was obojga. A jeśli uda ci się to zrobić, to możesz być pewien, że ona będzie chciała się z tobą spotkać ponownie. 

Inne artykuły na naszym Blogu