Blog

5 sygnałów, że jesteś gotowa na kolejną randkę

2022-06-29

5 sygnałów, że jesteś gotowa na kolejną randkę

Ludzie po rozstaniu zachowują się różnie i trudno jest stwierdzić, kiedy są emocjonalnie gotowi na ponowne randkowanie. Niektórzy próbują natychmiast znaleźć sobie kogoś nowego, tłumacząc, że muszą "wrócić do życia", by poczuć się lepiej. Jednak zbyt szybkie umawianie się na randki po rozstaniu może czasem przynieść więcej szkody niż pożytku. Inni potrzebują trochę czasu, by się wyleczyć. Okres ten może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od wielu czynników, takich jak długość związku, stopień przywiązania do byłego itp.
Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś gotowa na ponowne randki, oto pięć znaków, które mogą na to wskazywać:

1. Umawiasz się na randki, bo chcesz, a nie dlatego, że musisz.

Jednym z najwyraźniejszych sygnałów świadczących o tym, że jesteś gotowa na ponowne randkowanie, jest to, że robisz to, bo chcesz, a nie dlatego, że czujesz, że musisz. Jeśli Twoją motywacją do umawiania się na randki jest po prostu "powrót do życia" lub poprawienie sobie samopoczucia po rozstaniu, to prawdopodobnie nie jest to dla Ciebie odpowiedni czas. Zamiast tego poczekaj, aż będziesz naprawdę gotowa i podekscytowana na ponowne randki.

2. Nie porównujesz wszystkich do swojego byłego.

Kolejnym znakiem świadczącym o tym, że możesz być gotowa na ponowne randki, jest to, że potrafisz rozmawiać o swoim poprzednim związku bez ciągłego porównywania każdej osoby, którą spotykasz, do swojego byłego. Jeśli nie potrafisz prowadzić rozmowy o swoim życiu randkowym bez wspominania o swoim byłym, to prawdopodobnie nie jest to właściwy czas na ponowne umawianie się na randki. Zamiast tego poczekaj, aż będziesz mogła rozmawiać o randkach bez natychmiastowego myślenia lub mówienia o swoim poprzednim związku.

3. Nie używasz randek jako sposobu na pogodzenie się z byłym.

Randki mogą być świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi i dobrą zabawę, ale nie powinny być wykorzystywane jako sposób na zapomnienie o byłym. Jeśli zauważysz, że chodzisz na randki tylko dlatego, że masz nadzieję zapomnieć o swoim byłym, to prawdopodobnie nie jest to odpowiedni czas na ponowne umawianie się na randki. Zamiast tego skup się na wyleczeniu się z rozstania i pogodzeniu się z byłym, zanim zaczniesz ponownie umawiać się na randki.

4. Jesteś emocjonalnie przygotowana na nowy związek.

Jeśli poświęciłaś czas na wyleczenie się z poprzedniego związku i czujesz się emocjonalnie gotowa na nowy, może to być właściwy moment na ponowne rozpoczęcie randkowania. Oznacza to, że nie jesteś wciąż zawieszona na swoim byłym, potrafisz prowadzić zdrowe rozmowy o randkach i związkach oraz jesteś podekscytowana perspektywą poznania kogoś nowego.

5. Jesteś gotowa zaakceptować fakt, że randki nie zawsze są łatwe.

Jeśli przez jakiś czas nie brałeś udziału w randkach, ważne jest, by pamiętać, że nie zawsze są one łatwe. Zdarzają się sytuacje, w których nie nawiązujesz z kimś kontaktu, randki, które nie idą dobrze, i ludzie, którzy nie są Tobą zainteresowani. To wszystko jest częścią procesu umawiania się na randki! Jeśli zaakceptujesz fakt, że randki nie zawsze są łatwe i że to normalne, że zdarzają się nieudane randki, być może nadszedł właściwy czas, aby ponownie zacząć się umawiać.
Pamiętaj o tych pięciu znakach, gdy będziesz ponownie umawiać się na randki, a będziesz na dobrej drodze do zdrowego i szczęśliwego związku.

Ale co zrobić, jeśli przynajmniej jeden z wymienionych znaków nie dotyczy Ciebie w tej chwili?

Jeśli ponowne randki są ostatnią rzeczą, o której myślisz po rozstaniu, to prawdopodobnie nie jest to właściwy czas na ich ponowne rozpoczynanie. Ważne jest, aby dać sobie trochę czasu na wyleczenie się po zerwaniu, zanim zaczniesz ponownie umawiać się na randki. I to jest w porządku! Nie istnieje żadna granica czasowa określająca, kiedy powinnaś być gotowa na ponowne randki. Każdy leczy się w różnym tempie i nie ma "dobrego" ani "złego" sposobu, aby to zrobić. Zamiast próbować znaleźć miłość i trwały związek, ludzie często tymczasowo przechodzą na swobodne randki, aby zdobyć nowe doświadczenia i dobrze się bawić.
Uważaj na siebie!

Author profile

Paweł Fajdek

Ekspert od randek

Paweł Fajdek, renomowany ekspert od randek online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami, pomagając ludziom odnaleźć miłość w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read