Blog

5 Barier dla lepszego życia seksualnego (i jak możesz je pokonać)

2022-07-22

5 Barier dla lepszego życia seksualnego (i jak możesz je pokonać)

Od "singla" do "w związku" to znacząca transformacja, która wpływa na więcej niż tylko twój profil w mediach społecznościowych. Wpływa na różne aspekty twojego życia, w tym na to, co dzieje się - lub nie - w sypialni. Na początku naszego związku mamy jasne i ekscytujące życie seksualne. Jednak w miarę upływu czasu i życia ustawia w, staje się trudniejsze, aby utrzymać płomień płonący w naszym związku. Niektórzy nawet zaczynają pytać: "czy nasze życie seksualne jest normalne?".

Aby ci pomóc, skompilowaliśmy listę 5 barier, które każdy może mieć do Lepszego Życia Seksualnego, aby pomóc ci je pokonać.

Brak komunikacji

Jedną z najbardziej znaczących barier dla lepszego życia seksualnego jest brak komunikacji. Często ludzie są zbyt nieśmiali lub zawstydzeni, aby mówić o tym, czego chcą w łóżku lub nie wiedzą, jak to wychować.
Ale rzeczywistość jest taka, że dobra komunikacja jest kluczem do zdrowego i satysfakcjonującego życia seksualnego. Jeśli ty i twój partner możecie otwarcie omówić swoje pragnienia i granice, prawdopodobnie będziecie mieć satysfakcjonujące doświadczenie.
Więc nie bój się rozmawiać o seksie! To normalne i może tylko pomóc wzmocnić twój związek.

Różne libido

Nie jesteś sam, jeśli czujesz, że twoje życie seksualne mogłoby być lepsze. Wiele par zmaga się z niedopasowanymi libidosami. Jedna osoba chce uprawiać seks przez cały czas, podczas gdy druga może iść na miesiące bez niego.
Co więc możesz zrobić, jeśli jesteś w takiej sytuacji? Cóż, pierwszym krokiem jest rozmowa z partnerem o tym. Jest to niezbędne, aby być szczerym i otwartym na temat swoich uczuć. Możesz także rozważyć spotkanie z terapeutą, który może pomóc w pracy nad wszelkimi problemami uniemożliwiającymi posiadanie lepszego życia seksualnego.

Nuda

Znasz to uczucie: leżysz w łóżku ze swoim partnerem, ubrania off, gotowy do pracy i nagle zdajesz sobie sprawę... po prostu nie jesteś zainteresowany. Seks może być dużo pracy, a kiedy czuje się jak obowiązek, to nic dziwnego, że ludzie zaczynają tracić zainteresowanie.
Ale są sposoby na pokonanie nudy w sypialni. Po pierwsze, upewnij się, że zmieniasz rzeczy wystarczająco. Jeśli zawsze robisz te same rzeczy w tej samej kolejności, nic dziwnego, że się nudzisz. Pomieszaj trochę: spróbuj różnych pozycji, nowych miejsc, a nawet różnych pór dnia.
Po drugie, upewnij się, że skupiasz się na swojej przyjemności, a nie tylko partnera. Zbyt często jesteśmy tak skupieni na uszczęśliwianiu partnera, że zapominamy o zadbaniu o siebie. Upewnij się, że poświęcasz czas, aby się podniecić i zwrócić uwagę na własne ciało. Eksperymentuj z różnymi rodzajami dotyku i stymulacji, aż znajdziesz to, co cię podnieca.

Nieodpowiednia gra wstępna

Jedną z najczęstszych barier dla lepszego życia seksualnego jest nieodpowiednia gra wstępna. Wiele par w pośpiechu przechodzi przez nią, aby dostać się do głównego wydarzenia, ale to może zostawić obu partnerów niezadowolonych. Gra wstępna jest istotną częścią seksu i ważne jest, aby poświęcić swój czas i cieszyć się nią!
Istnieje wiele sposobów, aby cieszyć się grą wstępną, więc nie czuj, że musisz robić to samo za każdym razem. Eksperymentuj i znajdź coś, co podnieca zarówno ciebie, jak i twojego partnera. Niektórzy ludzie lubią zmysłowe pocałunki, masaż lub seks oralny, podczas gdy inni wolą bardziej tradycyjne formy gry wstępnej, takie jak palcowanie lub wzajemna masturbacja.

Słaby obraz ciała

Słaby obraz ciała jest jedną z najbardziej znaczących barier dla dobrego życia seksualnego. Jeśli nie czujesz się dobrze w swoim ciele, uzyskanie nastroju do seksu będzie wyzwaniem. Może jesteś niezadowolona ze swojej wagi, wzrostu, krągłości lub sposobu, w jaki pachniesz. Być może uważasz, że nie jesteś wystarczająco atrakcyjna lub dobra w łóżku.
Cokolwiek to jest, jeśli stale stawiasz siebie w dół, trudno będzie uzyskać podniecenie o seksie. Ale nie martw się - nie jesteś sama! Wiele osób zmaga się z problemami z obrazem ciała i są rzeczy, które możesz zrobić, aby je pokonać.
Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, to zacząć akceptować siebie za to, kim jesteś. Obejmij swoje krzywe, pokochaj swoje wady i naucz się doceniać swoje ciało. Możesz również praktykować współczucie dla siebie i być delikatnym dla siebie, gdy popełniasz błędy. Nie zapominaj też o skupianiu się na dobrych rzeczach - myśl o wszystkich tych, które czynią cię wyjątkową i niepowtarzalną.
Kiedy zaczniesz kochać siebie za to, kim jesteś, przekonasz się, że twoje życie seksualne również się poprawi!

Wniosek

Nie ma wątpliwości, że wspaniałe życie seksualne jest niezbędne w każdym związku. Ale czasami rzeczy mogą stanąć na drodze do cieszenia się sobą tak bardzo, jak byśmy chcieli.
Te pięć barier to powszechne przeszkody dla lepszego życia seksualnego - ale przy odrobinie wysiłku można je pokonać i zacząć cieszyć się sobą ponownie.
Więc przygotuj się, aby przełamać te bariery i zacznij mieć jakieś umysły seks!

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read