Blog

11 błędów w randkach internetowych, których należy unikać

2022-06-06

11 błędów w randkach internetowych, których należy unikać

Pewnie już to wszystko słyszałeś: randki online to pole minowe. Pełno tam naciągaczy, oszustów i ogólnie złych ludzi. Ale wcale nie musi tak być! Istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że nie popełniasz typowych błędów.

Oto kilka najczęstszych błędów w komunikacji, które ludzie popełniają podczas randek online i jak ich unikać:

1. Nieodpowiadanie na wiadomości.

Jeśli ktoś poświęca czas na wysłanie Ci wiadomości, to przynajmniej Ty możesz na nią odpowiedzieć. Jeśli nie jesteś zainteresowany, po prostu wyślij krótką wiadomość "Dzięki za wiadomość, ale nie sądzę, żebyśmy do siebie pasowali" i idź dalej.

2. Wysyłanie jednowyrazowych wiadomości.

Innym częstym błędem popełnianym przez ludzi jest wysyłanie krótkich, jednowyrazowych wiadomości. Sprawia to wrażenie, że jesteś leniwy i niezainteresowany, a poza tym nie ma szans na uzyskanie odpowiedzi. Włóż trochę wysiłku i napisz porządną wiadomość - to się opłaci.

3. Bycie niegrzecznym lub obraźliwym.

Nie trzeba tego mówić, ale niestety jest to zbyt częste. Ludzie myślą, że bycie niegrzecznym lub obraźliwym w sieci ujdzie im na sucho, ale tak nie jest. To bardzo odstrasza, ale prawdopodobnie zostaniesz zgłoszony i zbanowany na większości portali randkowych.

4. Wysyłanie zbyt wielu wiadomości.

Wysyłanie kilku wiadomości tam i z powrotem jest w porządku, ale nie przesadzaj. Jeśli będziesz bombardować kogoś wiadomościami, będzie to wyglądało na desperackie i irytujące. Także w tym przypadku należy działać powoli i obserwować, jak to się potoczy.

5. Bycie zbyt bezpośrednim.

Flirtowanie to jedno, ale istnieje cienka granica między flirtem a byciem zbyt natarczywym. Jeśli Twoje wiadomości będą zbyt seksualne lub osobiste, prawdopodobnie odstraszysz innych. Na początku zachowaj ostrożność i poznaj daną osobę, zanim zaczniesz dzielić się z nią intymnymi szczegółami.

6. Nie wysyłaj tej samej wiadomości do różnych osób.

Kiedy wysyłasz wiadomości na portalu randkowym, ważne jest, aby pamiętać, że każdy jest inny. To, co działa na jedną osobę, może nie działać na inną, więc nie kopiuj i nie wklejaj tej samej wiadomości do wszystkich. Poświęć trochę czasu, aby spersonalizować każdą wiadomość. O wiele lepiej jest napisać unikalną wiadomość dla każdej osoby, nawet jeśli jest to tylko kilka zdań, a będzie bardziej prawdopodobne, że otrzymasz odpowiedź.

7. Publikowanie starych lub fałszywych zdjęć.

Kolejnym błędem popełnianym przez ludzi jest umieszczanie starych lub fałszywych zdjęć. Nie rób tego! Jest to mylące i nie zrobi dobrego wrażenia. Jeśli chcesz, aby ktoś do Ciebie odpisał, trzymaj się aktualnych, szczerych zdjęć.

8. Nieczytanie swoich wiadomości.

Zanim wyślesz wiadomość, poświęć chwilę na sprawdzenie jej poprawności. Pomoże Ci to uniknąć kłopotliwych literówek i błędów gramatycznych. Nikt nie jest doskonały, ale nie zaszkodzi spróbować. Jeśli zwykle piszesz w biegu, zacznij korzystać z usług sprawdzania gramatyki online - w dzisiejszych czasach jest to tak proste i w większości przypadków bezpłatne.

9. Bycie zbyt wybrednym.

Nie bój się wysyłać wiadomości do osób, które nie pasują do Twojego "typu". Nigdy nie wiadomo, może Cię zaskoczą. To samo dotyczy osób, które pierwsze do Ciebie piszą - nie ignoruj ich, bo nie są w Twoim typie. Daj im szansę, kto wie, co się może wydarzyć?

10. Brak kontynuacji.

Jeśli już z kimś rozmawiasz i wydaje Ci się, że wszystko idzie dobrze, nie przestawaj nagle odpowiadać. Jeśli nie jesteś zainteresowany, to w porządku, ale przynajmniej zachowaj na tyle uprzejmości, by dać tej osobie spokój. Wystarczy zwykła wiadomość "Przykro mi, ale nie czuję tego".

11. Nie kłam na temat swojego wieku/wyglądu.

To kuszące, że podczas randki online chcesz pokazać się z jak najlepszej strony, ale nie kłam na temat swojego wieku lub wyglądu. Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw, a to nie jest tego warte. Bądź szczery od samego początku, a z pewnością znajdziesz kogoś, kto będzie do Ciebie pasował.

Na koniec podsumujmy główne punkty.

Oto 11 najczęstszych błędów, których należy unikać podczas randek online. Pamiętaj, by być sobą, szanować innych i dobrze się bawić, a na pewno odniesiesz sukces w świecie randek online, niezależnie od tego, czy szukasz poważnego związku, czy tylko niezobowiązującego seksu!

Inne artykuły na naszym Blogu