Blog

11 błędów w pisaniu tekstów, które powstrzymają cię przed zdobyciem randki

2022-10-05

11 błędów w pisaniu tekstów, które powstrzymają cię przed zdobyciem randki

W końcu odkryłeś kogoś, z kim chciałbyś wyjść po jakimś czasie szukania na stronie randkowej lub aplikacji. Wymieniasz numery telefonów i zaczynasz pisać do siebie SMS-y. Ale potem, z jakiegoś powodu, rzeczy zaczynają się pogarszać. W ostatniej chwili twojej daty, odwołują lub nie odpowiadają na twoje wiadomości.

Co poszło nie tak?

Szanse są, to z powodu niektórych błędów tekstowych, których możesz nawet nie być świadomy. W tym artykule pokażemy Ci 11 powszechnych błędów w pisaniu tekstów, które mogą zrujnować Twoje szanse na zdobycie randki.

Wysyłanie jednosłownych odpowiedzi

Kiedy wysyłasz SMS-y do potencjalnej randki, najważniejsze jest, aby podtrzymać rozmowę. A to oznacza odpowiadanie na ich wiadomości na czas.
Ale wysyłanie jednosłownych odpowiedzi nie pomoże ci tego osiągnąć. W rzeczywistości może to mieć odwrotny efekt i sprawić, że druga osoba straci zainteresowanie. Odpowiedz czymś merytorycznym, czymś co sprawi, że rozmowa będzie się toczyć dalej.

Wysyłanie długich akapitów tekstu

Kiedy piszesz tekst do kogoś, kto jest zainteresowany, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wysłać długie akapity tekstu. Dlaczego? Ponieważ jest to przytłaczające i jest to główny turnoff.
Pomyśl o tym-czy chciałbyś otrzymać długi tekst od kogoś, kogo ledwo znasz? Prawdopodobnie nie. Prawdopodobnie pomyślałbyś, że próbują zbyt mocno lub że są po prostu zdesperowani.
Najlepszym sposobem na wysłanie komuś tekstu jest utrzymanie krótkich i słodkich wiadomości. W ten sposób nie przytłaczasz ich i utrzymujesz płynność rozmowy.

Odpowiadanie natychmiast na każdą wiadomość

Kiedy tekst kogoś zainteresowanego, to jest kuszące, aby odpowiedzieć na każdą wiadomość natychmiast. Ale robi to może rzeczywiście mieć odwrotny efekt od tego, co masz nadzieję na.
Kiedy ktoś czeka na odpowiedź i nie dostaje jednego od razu, zaczynają się zastanawiać, co się dzieje. Może nie jesteś już zainteresowany? Może jesteś zajęty? Im dłużej czekają, tym więcej zaczynają mieć wątpliwości.
Zamiast odpowiadać od razu, zrób sobie przerwę od telefonu i daj sobie trochę czasu na odpowiedź. To pokaże drugiej osobie, że jesteś zainteresowany i cenisz jej czas.

Biorąc zbyt długo, aby odpowiedzieć

Minęło kilka godzin od momentu otrzymania tekstu, a ty debatujesz nad tym, jak długo powinieneś czekać z odpowiedzią. Nie chcesz natknąć się jako zbyt chętny, ale również nie chcesz, aby myśleć, że nie jesteś zainteresowany. Brzmi znajomo?
Jeśli jest to coś, co zostało trzymając cię z powrotem, to nadszedł czas, aby dokonać zmiany. Kiedy bierzesz zbyt długo, aby odpowiedzieć, druga osoba czuje się jak oni nie są priorytetem dla Ciebie. A to zdecydowanie nie jest wiadomość, którą chcesz wysłać.
Więc jak długo powinieneś czekać? Poleciłbym odpowiedzieć w ciągu godziny lub dwóch najwyżej. W ten sposób pokazujesz, że jesteś zainteresowany, a także szanujesz ich czas.

Rozpoczynanie kłótni przez tekst

Możesz być zaskoczony, że rozpoczynanie kłótni przez tekst jest jednym z największych turnoffs dla potencjalnych randek. To nie to samo, co rozmowa twarzą w twarz, gdzie możesz zobaczyć reakcję drugiej osoby i przeczytać jej język ciała.
SMS-y to zimny i bezosobowy sposób komunikacji, który może łatwo doprowadzić do nieporozumień. Jeśli nie zgadzasz się z kimś, zawsze lepiej jest porozmawiać z nim twarzą w twarz. Będziesz miał większe szanse na rozwiązanie problemu i nie zniszczysz swojego związku w tym procesie.

Wspominanie o byłych

Być może popełniasz błąd, mówiąc o swoich byłych zbyt wiele w swoich tekstach. Jest to ogromny turnoff dla większości ludzi, i to zdecydowanie nie jest atrakcyjne.
To naturalne, że chcesz podzielić się niektórymi rzeczami, które wydarzyły się w twojej przeszłości, ale najlepiej jest zachować rzeczy lekkie i breezy, gdy tekst kogoś jesteś zainteresowany. Zachowaj głębokie rozmowy na czas, gdy jesteś rzeczywiście twarzą w twarz z tą osobą.
A jeśli naprawdę nie możesz się oprzeć rozmowie o swoich byłych, upewnij się, że robisz to w pozytywny sposób, który nie sprawia, że druga osoba czuje się, jakby z nimi konkurowała. Na przykład: "Cieszę się, że mam już za sobą mojego byłego. Był trochę palantem".

Narzekanie na swoje życie

Narzekanie jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, gdy próbujesz zaimponować komuś, i jest to główny turnoff, dzięki czemu wydajesz się wrogi i nieinteresujący.
Jeśli masz zły dzień, to jedna rzecz. Ale nie pozwól, aby twój zły dzień stał się rant o tym, jak życie jest do bani i wszystko jest okropne. Nikt nie chce umawiać się z Negative Nancy.
Ponadto, słuchanie kogoś, kto ciągle mówi o swoich problemach jest nudne. Zachowaj to dla swoich przyjaciół - utrzymuj rzeczy w dobrym tonie, gdy piszesz tekst do kogoś, komu chcesz zaimponować.

Zbyt szybkie zadawanie osobistych pytań

Możesz myśleć, że zadawanie osobistych pytań jest doskonałym sposobem na poznanie kogoś, ale w rzeczywistości może to mieć odwrotny skutek.
Gdy od razu bombardujesz kogoś osobistymi pytaniami, sprawia to, że czuje się on jakbyś próbował pozbawić go prywatności. To cyfrowy odpowiednik zbytniego zbliżania się do siebie. I to jest główny czynnik zniechęcający.
Zachowaj więc osobiste pytania na później, po zbudowaniu zaufania. A nawet wtedy, zadawaj tylko te, które są naprawdę istotne dla rozmowy.

Zbyt wczesne rozpoczęcie współżycia seksualnego

Zbyt wczesne podchodzenie do seksu to sytuacja, w której zaczynasz mówić o seksie lub seksualnych insynuacjach w swoich tekstach, zanim jeszcze pójdziecie na randkę. Widząc takie teksty, kobiety się wyłączają i przestają odpowiadać. Aby uniknąć tego błędu, ogranicz rozmowy o seksie do minimum lub nie poruszaj tego tematu, dopóki nie pójdziecie na kilka randek i nie będziecie się ze sobą dobrze czuć.

Wysyłanie niechcianych zdjęć

Możesz być zaskoczony, wiedząc, że niechciane zdjęcia są jednym z największych błędów tekstowych, jakie możesz popełnić. Dlaczego? Na początek, jest to główny turnoff, i nikt nie chce otrzymać zdjęcie swoich genitaliów z niebieskim.
Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego niechciane zdjęcia są nie-nie: mogą być interpretowane jako stalking. I uwierz mi, nie chcesz być postrzegany jako stalker. Jest to główna czerwona flaga i zatrzyma każdą potencjalną randkę na jej drodze.
Więc jeśli chcesz zaliczyć randkę, trzymaj spodnie na sobie i zachowaj akty na później. Zaufaj mi, warto będzie poczekać.

Bombardowanie drugiej osoby wiadomościami

Możesz być podekscytowany po zdobyciu czyjegoś numeru, ale nie bombarduj go wiadomościami, a może to wyjść na desperata i wyłączyć je. Zacznij powoli, wysyłając jedną wiadomość i czekając na odpowiedź. Jeśli nic nie usłyszysz, poczekaj kilka godzin, a następnie wyślij kolejną wiadomość.
Pamiętaj również o tonie swoich wiadomości. Unikaj zbyt nachalnego tonu i nie rób wrażenia, że interesuje Cię tylko seks. Utrzymuj rozmowę lekką i flirtującą, i upewnij się, że zadajesz pytania o drugą osobę. W ten sposób będziesz wiedział, czym się interesuje i będziesz mógł odpowiednio dostosować swoje rozmowy.

Wnioski

Ważne jest, aby unikać popełniania tych błędów podczas wysyłania SMS-ów, ponieważ mogą one szybko odwrócić osobę, którą jesteś zainteresowany. Niezależnie od tego, czy próbujesz znaleźć miłość, czy tylko przygodny seks, przestrzeganie tych prostych wskazówek pomoże ci uzyskać datę. Tak więc, następnym razem, gdy będziesz wysyłał komuś SMS-y, pamiętaj o tych błędach i unikaj ich za wszelką cenę!

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read