Blog

10 tematów, których powinieneś unikać na pierwszej randce

2022-05-03

10 tematów, których powinieneś unikać na pierwszej randce

Jeśli chcesz mieć udaną randkę, powinieneś znać kilka wskazówek dotyczących tematów rozmów. Ważne jest, aby unikać tematów, które mogą sprawić, że dana osoba poczuje się niekomfortowo lub takich, które pokazują Twoje złe nastawienie. Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z nich:

Pieniądze i pensja. Jeśli jesteś człowiekiem sukcesu, który chce tym zaimponować dziewczynie, ona zwróci na to uwagę bez zbędnego gadania. Jeśli nie jest to przewaga konkurencyjna, której chcesz użyć, aby zdobyć partnerkę, zaangażuj ją w inny znaczący, ale prosty dialog. To samo dotyczy kobiet - w większości krajów mężczyźni czują się niepewnie, jeśli wiedzą, że kobieta jest od nich znacznie bogatsza. Nigdy nie poznasz dokładnie dochodów swojego partnera i nie będziesz wiedziała, jak bardzo ten temat jest dla niego drażliwy. Dlatego lepiej w ogóle nie poruszać takich tematów.

Religia, wyznanie, rasa i różnice płci. Te tematy są wrażliwe i mogą wywołać konflikt między dwiema osobami na pierwszej randce. O wiele lepiej jest ich unikać i rozmawiać o czymś innym, na przykład o hobby lub zainteresowaniach.
Na pierwszej randce nie powinno się rozmawiać o życiu osobistym kogoś bliskiego, zwłaszcza o problemach rodzinnych, sprawach związanych z rozwodem czy śmiercią bliskich. Takie rozmowy mogą wywołać głęboki dyskomfort u osoby towarzyszącej.

Byli - lepiej nie wspominać o swoich byłych na pierwszej randce, ponieważ może to wywołać zazdrość lub sprawić, że osoba towarzysząca uwierzy, że nadal masz problem z poprzednim związkiem.

Problemy rodzinne - zachowaj swoje problemy rodzinne dla siebie, ponieważ nikt nie chce o nich słyszeć na pierwszej randce.
Twoje problemy z prawem - lepiej nie dzielić się takimi informacjami, ponieważ mogą one wywrzeć złe wrażenie.

Seks - mimo że dla większości osób seks jest pożądaną kontynuacją randki, wczesne rozmowy na ten temat mogą być pochopne i doprowadzić do niepowodzenia randki. Jedyny wyjątek - jeśli poznałeś partnera na jednym z portali randkowych, gdzie uczestnicy rejestrują się specjalnie w tym celu.

Polityka - przez długi czas dyskusje o polityce na pierwszej randce były uważane za niesmaczne. Twój rozmówca może mieć skrajnie odmienne poglądy, a może w ogóle nie być polityczny. Jednak w ostatnich latach badania wykazały, że ponad 60 procent respondentów, użytkowników internetowych platform randkowych, jest gotowych rozmawiać o polityce na pierwszej randce. Podczas takiej rozmowy lepiej poznają swojego partnera, zapoznają się z jego temperamentem i sposobem myślenia. Należy jednak pamiętać, że ludzie chodzą na randki przede wszystkim dla przyjemności komunikacji i przyjemności fizycznej. Dlatego ten temat należy poruszać bardzo ostrożnie, a najlepiej go unikać.

Dlatego przygotowując się do randki, lepiej zawczasu pomyśleć o tym, o czym będzie się rozmawiać z partnerem. Lepiej unikać tematów wspomnianych wcześniej. Zamiast tego porozmawiaj o:

  • Rozmawiajcie o tym, skąd pochodzicie 
  • Hobby
  • Ulubione filmy, muzyka, książki itp.
  • Porozmawiajcie o podróżach
  • Rozmawiaj o jedzeniu itp.

Odpowiednio dobrane tematy rozmów przybliżą Cię do celu, niezależnie od tego, czy jest to długotrwały związek, czy najbardziej ekscytująca noc w życiu.

Inne artykuły na naszym Blogu