Blog

10 tematów, których powinieneś unikać na pierwszej randce

2022-05-03

10 tematów, których powinieneś unikać na pierwszej randce

Jeśli chcesz mieć udaną randkę, powinieneś znać kilka wskazówek dotyczących tematów rozmów. Ważne jest, aby unikać tematów, które mogą sprawić, że dana osoba poczuje się niekomfortowo lub takich, które pokazują Twoje złe nastawienie. Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z nich:

Pieniądze i pensja. Jeśli jesteś człowiekiem sukcesu, który chce tym zaimponować dziewczynie, ona zwróci na to uwagę bez zbędnego gadania. Jeśli nie jest to przewaga konkurencyjna, której chcesz użyć, aby zdobyć partnerkę, zaangażuj ją w inny znaczący, ale prosty dialog. To samo dotyczy kobiet - w większości krajów mężczyźni czują się niepewnie, jeśli wiedzą, że kobieta jest od nich znacznie bogatsza. Nigdy nie poznasz dokładnie dochodów swojego partnera i nie będziesz wiedziała, jak bardzo ten temat jest dla niego drażliwy. Dlatego lepiej w ogóle nie poruszać takich tematów.

Religia, wyznanie, rasa i różnice płci. Te tematy są wrażliwe i mogą wywołać konflikt między dwiema osobami na pierwszej randce. O wiele lepiej jest ich unikać i rozmawiać o czymś innym, na przykład o hobby lub zainteresowaniach.
Na pierwszej randce nie powinno się rozmawiać o życiu osobistym kogoś bliskiego, zwłaszcza o problemach rodzinnych, sprawach związanych z rozwodem czy śmiercią bliskich. Takie rozmowy mogą wywołać głęboki dyskomfort u osoby towarzyszącej.

Byli - lepiej nie wspominać o swoich byłych na pierwszej randce, ponieważ może to wywołać zazdrość lub sprawić, że osoba towarzysząca uwierzy, że nadal masz problem z poprzednim związkiem.

Problemy rodzinne - zachowaj swoje problemy rodzinne dla siebie, ponieważ nikt nie chce o nich słyszeć na pierwszej randce.
Twoje problemy z prawem - lepiej nie dzielić się takimi informacjami, ponieważ mogą one wywrzeć złe wrażenie.

Seks - mimo że dla większości osób seks jest pożądaną kontynuacją randki, wczesne rozmowy na ten temat mogą być pochopne i doprowadzić do niepowodzenia randki. Jedyny wyjątek - jeśli poznałeś partnera na jednym z portali randkowych, gdzie uczestnicy rejestrują się specjalnie w tym celu.

Polityka - przez długi czas dyskusje o polityce na pierwszej randce były uważane za niesmaczne. Twój rozmówca może mieć skrajnie odmienne poglądy, a może w ogóle nie być polityczny. Jednak w ostatnich latach badania wykazały, że ponad 60 procent respondentów, użytkowników internetowych platform randkowych, jest gotowych rozmawiać o polityce na pierwszej randce. Podczas takiej rozmowy lepiej poznają swojego partnera, zapoznają się z jego temperamentem i sposobem myślenia. Należy jednak pamiętać, że ludzie chodzą na randki przede wszystkim dla przyjemności komunikacji i przyjemności fizycznej. Dlatego ten temat należy poruszać bardzo ostrożnie, a najlepiej go unikać.

Dlatego przygotowując się do randki, lepiej zawczasu pomyśleć o tym, o czym będzie się rozmawiać z partnerem. Lepiej unikać tematów wspomnianych wcześniej. Zamiast tego porozmawiaj o:

 • Rozmawiajcie o tym, skąd pochodzicie 
 • Hobby
 • Ulubione filmy, muzyka, książki itp.
 • Porozmawiajcie o podróżach
 • Rozmawiaj o jedzeniu itp.

Odpowiednio dobrane tematy rozmów przybliżą Cię do celu, niezależnie od tego, czy jest to długotrwały związek, czy najbardziej ekscytująca noc w życiu.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read