Blog

10 sposobów na sabotowanie swojego związku

2022-05-19

10 sposobów na sabotowanie swojego związku

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że związki są łatwe. W rzeczywistości utrzymanie zdrowego i szczęśliwego związku wymaga wiele pracy. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie jest za późno. Oto 10 sposobów na sabotowanie swojego związku, nawet nie zdając sobie z tego sprawy!

1. Zawsze masz rację.

Nikt nie lubi się mylić, ale w związku ważne jest, by umieć przyznać się do błędu. Jeśli zawsze próbujesz udowodnić, że masz rację, nawet jeśli wiesz, że tak nie jest, doprowadzi to do napięcia i niechęci.

2. Nigdy się nie mylisz.

Z drugiej strony, jeśli nigdy nie chcesz przyznać, że się mylisz, to również może powodować problemy. Związki buduje się na zaufaniu i szacunku, a jeśli nie potrafisz przyznać się do błędu, trudno będzie utrzymać to zaufanie.

3. Zawsze jesteś krytyczny.

Konstruktywna krytyka jest ważna w związku, ale jeśli ciągle krytykujesz swojego partnera, przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Nikt nie lubi mieć poczucia, że nigdy nie jest wystarczająco dobry, więc postaraj się skupić na pozytywnych aspektach waszego związku.

4. Nigdy nie jesteś krytyczny.

Zbyt krytyczna postawa może być szkodliwa, podobnie jak zbytnia akceptacja. Jeśli nigdy nie będziesz chciał wskazać partnerowi jego wad, nie będzie on w stanie się poprawić. Każdy ma przestrzeń do rozwoju, więc nie bój się pomagać partnerowi rozwijać się jako osoba.

5. Zawsze jesteś zajęty.

Wszyscy mamy zabiegane życie, ale jeśli zawsze jesteś zbyt zajęty dla swojego partnera, w końcu odbije się to na waszym związku. Znajdź czas dla ludzi, na których ci zależy, i daj im do zrozumienia, że są priorytetem w twoim życiu.

6. Nigdy nie jesteś zajęty.

Z drugiej strony, jeśli jesteś zawsze dostępny i wydaje Ci się, że w Twoim życiu nigdy nic się nie dzieje, może to być równie szkodliwe. Każdy potrzebuje własnej przestrzeni i czasu, by realizować swoje zainteresowania. Jeśli będziesz zawsze dostępny, partner będzie miał wrażenie, że tylko on go interesuje.

7. Zawsze jesteś negatywnie nastawiony.

Nikt nie lubi przebywać w towarzystwie kogoś, kto jest ciągle negatywnie nastawiony. Jeśli ciągle narzekasz i uważasz, że szklanka jest do połowy pusta, w końcu zacznie to działać na Twojego partnera. Postaraj się skupić na pozytywnych aspektach swojego związku i życia w ogóle.

8. Nigdy nie jesteś negatywnie nastawiony.

Choć ważne jest, aby być pozytywnym, ważne jest także, aby być realistą. Jeśli zawsze będziesz robić zadowoloną minę i udawać, że wszystko jest idealnie, to tylko pogorszysz sytuację, gdy pojawią się problemy. Bądź szczery ze swoim partnerem i nie próbuj zamiatać problemów pod dywan.

9. Zawsze jesteś zazdrosny.

Zazdrość to normalna emocja, ale jeśli zawsze czujesz się zazdrosny o swojego partnera, to w końcu zaszkodzi to waszemu związkowi. Zaufanie jest niezbędne w każdym związku, więc jeśli nie potrafisz zaufać swojemu partnerowi, trudno będzie utrzymać zdrową relację.

10. Nigdy nie jesteś zazdrosny.

Choć ważne jest, by ufać swojemu partnerowi, trzeba też być świadomym jego wad. Jeśli nigdy nie jesteś zazdrosny i zawsze wydajesz się mu ufać, nawet gdy daje Ci powody, by tego nie robić, w końcu się to odbije. Każdy popełnia błędy i nikt nie jest doskonały, więc nie bój się wskazywać na wady swojego partnera.

Choć to wszystko są typowe sposoby sabotowania związku, warto pamiętać, że każdy związek jest inny. Jeśli nie jesteś pewna, co może szkodzić Twojemu związkowi, porozmawiaj z partnerem i sprawdź, czy ma jakieś obawy. Komunikacja jest kluczowa w każdym związku, więc nie bój się mówić o rzeczach, które cię niepokoją. Tylko ty możesz zdecydować, co jest najlepsze dla twojego związku, ale te wskazówki powinny pomóc ci uniknąć powszechnych pułapek.

Author profile

Ewa Szewińska

Bloger randkowy

Ewa Szewińska, ceniona blogerka specjalizująca się w randkach online na stronie stronyrandkowe.pl, dzieli się cennymi poradami i praktycznymi wskazówkami, pomagając czytelnikom odnaleźć miłość i sukces w świecie randek internetowych.

Inne artykuły na naszym Blogu

 • Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  2023-12-19

  Ujawnienie Tinder SELECT: Podniesienie poziomu gry randkowej

  W stale ewoluującym świecie randek online, Tinder wykonał kolejny przełomowy ruch, wprowadzając swoje ekskluzywne członkostwo - Tinder SELECT. To członkostwo premium, mające na celu zwiększenie doświadczenia randkowego, otwiera drzwi do szeregu unikalnych korzyści, które odróżniają je od standardowej oferty Tindera. W tym wpisie na blogu zbadamy, co Tinder SELECT ma do zaoferowania i jak można odblokować tę ekskluzywną sferę randkową.

  Ewa Szewińska

  Ewa Szewińska

  Bloger randkowy

  2 min read
 • 30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  2023-12-12

  30 najlepszych tekstów na podryw, które sprawią, że serca zaczną trzepotać

  W świecie randek i romansów, dobrze dobrany i czarujący tekst na podryw może być kluczem do przełamania lodów i zrobienia niezapomnianego pierwszego wrażenia.

  Paweł Fajdek

  Paweł Fajdek

  Ekspert od randek

  2 min read