Blog

Żonaci mężczyźni mówią głośno: 5 rzeczy, które mamy dość słyszenia

2022-08-27

Żonaci mężczyźni mówią głośno: 5 rzeczy, które mamy dość słyszenia

Jako żonaty mężczyzna, mogę powiedzieć, że są pewne rzeczy, które są po prostu zmęczone słyszeniem. W rzeczywistości te rzeczy dostają się pod moją skórę tak bardzo, że czasami czuję potrzebę mówienia o nich głośno.
Jeśli jesteś żonatym mężczyzną, jestem pewien, że możesz się odnieść. Te pięć rzeczy to najbardziej irytujące i męczące rzeczy, które słyszymy codziennie. Połóżmy im kres raz na zawsze!

"Do You Miss Being Single?"

Pytania takie jak "Czy tęsknisz za byciem singlem?" lub "Czy nie chcesz zdradzić swojej żony?" mogą być naprawdę denerwujące i często pochodzą od ludzi, którzy mają dobre intencje, ale po prostu nie rozumieją tego.
Jestem szczęśliwy z moją żoną i wcale nie tęsknię za byciem singlem. W rzeczywistości uwielbiam być żonaty - to najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem. I mogę powiedzieć, że większość żonatych mężczyzn czuje to samo. Więc proszę, przestańcie zadawać nam te pytania, ponieważ są one po prostu nie fair.

"Czy kiedykolwiek żałujesz, że się ożeniłeś?"

Zawsze jesteś taki szczęśliwy. Czy kiedykolwiek żałujesz, że się ożeniłeś?"
Poważnie? Jest to jedna z najbardziej denerwujących rzeczy, o które można zapytać żonatego człowieka. To tak, jakbyś próbowała znaleźć jakąś wadę w naszym związku, a nie ma żadnej. Jesteśmy szczęśliwi i zakochani. Podjęliśmy zobowiązanie i trzymamy się go.
Dlaczego nie możesz być po prostu szczęśliwy z nami?

"Jesteście teraz małżeństwem, nie możecie wyjść i zrobić tego"

Jesteś teraz żonaty, więc nie możesz już wychodzić i robić tego.
Wszyscy słyszeliśmy to wcześniej - jakiś dobrze nastawiony przyjaciel lub członek rodziny daje nam to dezaprobujące spojrzenie. Tak jakbyśmy nagle zmienili się w inną osobę teraz, gdy jesteśmy małżeństwem.
Ale rzecz w tym, że nadal jesteśmy tymi samymi ludźmi, którymi byliśmy wcześniej. Tylko mamy teraz inny tytuł. Nadal wolno nam wychodzić i bawić się. Wciąż lubimy spędzać czas z naszymi przyjaciółmi. Nadal lubimy chodzić na randki.
Więc proszę, przestańcie nam mówić, co możemy, a czego nie możemy robić. Będziemy podejmować te decyzje za siebie.

"Nie boisz się, że żona cię zostawi?"

Kiedy jesteś żonaty, ludzie czują się tak, jakby mogli zadawać ci wszelkiego rodzaju osobiste pytania. A jednym z najczęstszych jest "czy nie martwisz się, że twoja żona cię zostawi?".
Jest to oczywiście ważne pytanie, ale jest to pytanie, o które tak naprawdę nie chcemy się martwić przez cały czas. Jesteśmy małżeństwem, ponieważ się kochamy i jesteśmy zobowiązani do pozostania razem przez długi czas.
Więc proszę, przestańcie zadawać nam to pytanie. Nie zamierzamy zostawić naszej żony tylko dlatego, że mamy kilka dodatkowych siwych włosów. Starzejemy się i to jest naturalne, i poradzimy sobie z tym razem.

"Jak to się stało, że nie nosisz obrączki?"

To pytanie, które zawsze słyszą żonaci mężczyźni, a my jesteśmy nim zmęczeni. Czy myślisz, że lubimy zdejmować nasze obrączki, gdy tylko idziemy na siłownię lub biegamy po sprawunki?
To może wydawać się małe, ale kiedy jesteś ciągle pytany o swój pierścień, zaczyna cię to nosić. I nie chodzi tylko o samo pytanie, które jest irytujące - chodzi o założenia, które się z nim wiążą.
Ludzie wydają się myśleć, że jeśli nie nosisz pierścionka, to musisz być samotny. Albo że twoja żona jest oziębła czy coś w tym stylu. To naprawdę frustrujące mieć do czynienia z tymi wszystkimi osądami i założeniami, zwłaszcza gdy pochodzą one od ludzi, którzy nawet nie znają cię.

Wniosek

Prawdopodobnie jesteś zmęczony słyszeniem tych samych komentarzy od ludzi, którzy po prostu nie wydają się rozumieć, jak to jest być żonatym. 
Szczerze mówiąc, byłoby wspaniale, gdyby ludzie po prostu zajęli się swoimi sprawami i pozwolili nam żyć tak, jak chcemy. Jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni w naszych małżeństwach i nie ma potrzeby uzasadniania tego przed kimkolwiek. Tak więc, następnym razem, gdy zobaczysz żonatego człowieka, dlaczego nie po prostu przywitać się zamiast zadawać dociekliwe pytania? Z pewnością docenilibyśmy to bardziej.

P.S. Jeśli jesteś singlem i chcesz kiedyś wyjść za mąż, musisz najpierw zacząć umawiać się na randki. W tym celu możesz skorzystać ze sprawdzonych portali randkowych, nie wychodząc z domu :)

Inne artykuły na naszym Blogu